קולה של נוקי

קולה של נוקי

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 18.4.2010

 

נוקי ויואב, מחלקת הביטחון

מהי רמת המוטיבציה להתגייס לצה"ל?

 

בין ביקור הסברה בבית ספר זה או אחר, מענה טלפוני לחייל או אב מודאג, מוסרים לנו יואב מרגלית ונוקי גולדפישר עדכונים "ביטחוניים".

 

הסתיים גיוס בנים מחזור מרץ 2010, האחרון לשנתון זה - צעירות השנתון מתגייסות השבוע. בחודש יולי כבר מתחיל גיוס שנתון י"ב הנוכחי.

 

גם בגיוס האחרון נדרשנו לסייע לכמה עשרות בנים אשר ביקשו לעשות שרות קרבי ומשמעותי, אך הנתונים שנקבעו להם לא תמיד הספיקו לכך ולכן נדרשה התערבותנו.

 

עדכון נוסף - אנחנו בתחתית הרשימה, לא להיבהל, הפעם הסיבות הן "טובות". הסבר: עקב ירידה ארצית בנכונות לגיוס לצבא, גובשה במשרד החינוך תכנית לעידוד ולטיפוח המוטיבציה לשירות. מיפו את בתי הספר, הכינו תכניות ופעילויות להגברת מוטיבציה ומצאו שבתי הספר האזוריים מובילים באחוזי הגיוס בכלל זה לשרות קרבי. ולכן, על פי המסתמן, הם מופיעים בתחתית רשימת הזכאים ליציאה לשבוע הגדנ"ע במהלך כתה י"א. לא נעים, אבל אנו בעיצומו של מאבק לשינוי ההחלטה.

 

חלק משמעותי בעבודה הוא מסעות הסברה בבתי ספר אזוריים בהם לומדים קיבוצניקים. בחודשים האחרונים גיבשו יואב ונוקי פורמט חדש להסברה בבתי הספר. חידוש הפורמט נעשה בשיתוף מפקדת קצין חינוך ראשי, המכון למורשת בן גוריון והמינהל לחינוך התיישבותי. הוא כולל מידע עדכני על סדרת תהליכי המיון והיחידות השונות.

 

יוזמה חדשה של השניים החלה קורמת עור וגידים לאחר פגישה שקיימו עם גורמי תכנון הגיוס בצה"ל על מנת לקדם פתיחת מסלול מיון ייחודי לתלמידים מאובחנים בעלי לקויות למידה. הכוונה שלנו היא להעצים אוכלוסייה זו, ולאפשר להתמיין תוך הבאת יכולותיהם למיצוי מרבי בשרות הצבאי.

 

פנייתנו, מסביר יואב, נובעת מניסיון מצטבר במערכת החינוך ששינוי באסטרטגית הלימוד הביאה תלמידים ליקוי למידה להישגים ניכרים.

 

ולסיום, ערב יום העצמאות ה-62 נמשיך לחתור למצוינות, לעודד את בנינו ובנותינו להגיע לכל מקום בו הם ירגישו תורמים ומשפיעים, נחנך חיילנו לשרות מוסרי וערכי.

 

למחלקת הביטחון
סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים