קצת תרבות, חברים

קצת תרבות, חברים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 1.4.2010

 

ריקי רז

כנס התרבות: מיומנויות ניהול וסיפורם של גיבורי תרבות מקומית

 

הכנס השנתי לרכזי תרבות בקיבוצים יערך במלון שפיים בסוף חודש מאי 23-24/5 בסימן 100 שנות קיבוץ והצדעה לגיבורי תרבות מקומית בקיבוץ. הכנס אמור היה להתקיים בחודש מרץ אך נדחה לאור פניות של רכזי תרבות.

 

את שני הנושאים שנבחרו לכינוס השנתי מסבירה ריקי רז (יפעת): "חלק מגיבורי התרבות חיים ויוצרים בינינו גם כיום, אחרים כבר נפטרו, אולם בשנה בה אנחנו מציינים בחגיגיות מאה שנות קיבוץ החלטנו לעשות כבוד לגיבורי תרבות מקומית שפעלו בכל קיבוץ" מסבירה מנהלת המטה התנועתי לתרבות.

 

הכוונה היא לרכז לחוברת מכובדת כמה שיותר שמות ומידע על גיבורים מקומיים שפעלו בקיבוץ בתחומי תיאטרון, מוזיקה, שירה, ספרות ואמנות. לטובת איסוף השמות נשלחה לרכזי תרבות בקיבוצים בקשה להמליץ על 'גיבורי תרבות' מקיבוצם, לנסח בקצרה על פועלו של אותו 'גיבור' בשדה התרבות, לנמק סיבה לבחירה ולצרף דוגמא מיצירתו של האמן (סופר, משורר, איש תיאטרון, פסל, הוגה וכד'). את המידע יש למהר ולשלוח עד יום ראשון, ג' בסיון תש"ע, 11.5.2010 כדי שניתן יהיה להוסיפו לחוברת. ריכוז החומר יעשה בידי אבי זעירא ממכון שיטים בבית השיטה, בכתובת chagim@bethashita.org.il, ובידי ריקי רז בכתובת tarbut@tkz.co.il.

 

ענברי, והביתה

 

בכנס, שיערך יומיים בחסות קרן חבצלת, יעסקו ביום הראשון בהצגת ומתן כלי ניהול לרכזי תרבות, תקשורת בין-אישית והעברת מסרים, חשיבה יצירתית וכלים להצלחה וניהול מיטבי. בין לבין ירצה מוקי צור על 100 שנות קיבוץ ויצירה עצמית, דפנה זהבי תזמר, ובלילה - מופע אימפרוביזציה משעשע.

 

ביום השני לכנס הרצאה של בוג'ה ממכון החגים הקיבוצי, היכרות עם כמה גיבורי התרבות הקיבוצית כפי שנמסרו על ידי רכזי תרבות בקיבוצים, הצעות לפעילויות לציון 100 שנות קיבוץ, וסיום בשיחה עם הסופר בן אפיקים אסף ענברי של ספרו "הביתה".

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים