ש'שינים שולטים

ש"שינים שולטים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 22.3.2010

600 מתנדבי שנת השרות מטעם התנועה הקיבוצית במשימות קהילתיות-חינוכיות גדשו את אולם צוותא תל-אביב בכינוס הוקרה שערך עבורם האגף התנועתי למשימות לאומיות.

 

הש"שינים הגיעו מכל קצות הארץ, מ-70 "מוקדי משימה" בכפרי נוער ופנימיות, וממוסדות שונים בהם הם עובדים. תחילה צפו בהצגה סאטירית, אחר כך שמעו את ד"ר גדי טאוב בהרצאה על המצב המדינה, ובעיקר נהנו מדברי שבח. כי כשמגיע - מגיע.

 

ולוולה, מזכיר התנועה בירך ואמר "אתם המגדלור של התנועה הקיבוצית. בימים בהם התנדבות היא לא דבר מובן מאליו אתם מראים את ישראל היפה, וממשיכים מורשת מפוארת של בני קיבוץ שמשרתים למען החברה האזרחית, ומוסיפים שירות צבאי מלא ומשמעותי".

 

ראש אכ"א, אלוף אבי זמיר אמר לצעירים המשולהבים באולם כי הם "מלח הארץ". בעשייתכם למען הזולת אתם מוכיחים אהבת אדם ומולדת. ביטחון לאומי אינו נמדד רק בעוצמת אש אלא גם באכפתיות ומחויבות לחברה. גם המלווים שלהם במהלך השנה, מולי אקשטיין (רמת הכובש) ועמליה גוט (שפיים) בירכו: "המפגש הזה מספק לנו הזדמנות נפלאה להודות לכולכם על עשייה מדהימה שחוצה את הארץ לאורכה ולרוחבה ומתפרשת על מספר שיא של קומונות ותחומי פעילות. אתם כולכם יוצרים מפעל נתינה אדיר בהקיפו שמייצר אינספור מפגשים אנושיים מרתקים אשר גורמים לחלקים נרחבים במדינה הזו להראות יפים יותר. אתם נכנסים עכשיו לשלב המשמעותי בו אתם מתחילים לראות ברכה בעמלכם. המשיכו באותה רוח של חריצות ואמונה שלמה בצדקת דרכם.

 

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים