כיוונים נוספים - יום העיון שערך המכון מצרעה לנאמני קליטה בקיבוצים זכה להדים חיוביים

כיוונים נוספים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 19.1.2010

 

יום העיון שקיים לאחרונה מכון "כיוונים נוספים" (צרעה) בהנהלת חנה קרני - פסיכולוגית חברתית תעסוקתית מומחית, ל"נאמני קליטה" בכ-40 קיבוצים מאזורי המרכז והדרום, זכה להדים חיוביים. עמרי כנען, מנהל אגף הרכזים האזוריים בתנועה, שנטל חלק באירוע, ציין בחיוב את היוזמה לקיים את יום העיון.

 

כל חברי צוות "כיוונים נוספים" הם חברי קיבוצים, מה שמקנה למכון יכולת ייחודית וראיה קהילתית-קיבוצית כוללת, בתחומי הפעילות שלו: אבחון לקליטה הכולל שימוש במבחן חדשני וייחודי, מיון לעבודה ולתפקידים, ייעוץ והכוון תעסוקתי וליווי קהילתי. הצטרפותם למכון של ד"ר רן כוחן (צרעה), עד לאחרונה רכז היחידה לתכנון אסטרטגי בתנועה הקיבוצית, ואיתן ורדסהיים (לשעבר חבר עין גדי), עובד סוציאלי ויועץ ארגוני, אפשרה ל"כיוונים נוספים" להרחיב את סל הפעילויות של המכון בכל התחומים הנוגעים לקליטה ולצמיחה דמוגרפית.

 

ביום העיון נחשפו המשתתפים למגוון רחב של פעילויות המכון בתחומי הצמיחה והקליטה: תכנון אסטרטגי לצמיחה דמוגרפית; תוכנית הכשרה והעשרה לוועדות קליטה ("עבודה-לפי-הספר"); הצעות לסמינרי/סדנאות נקלטים בקיבוץ להגברת תחושת הגיבוש, השייכות והמעורבות שלהם ביישוב הקולט. כמו כן הוצגו בהרחבה הצעות לסדנאות ליווי קהילתי וליווי בעלי תפקידים, ככלים של תמיכה ובקרה על התהליכים החברתיים ביישוב, הקשורים לצמיחה הדמוגרפית.

 

המכון פרוס כיום בפריסה ארצית: בצרעה, לשרות קיבוצי המרכז והדרום, ב"תלם" אורנים לאזור הצפון ובקרוב יפתח סניף שלישי, ב"תלם" כרכור, שישרת את קיבוצי העמקים ובקעת הירדן. לטווח רחוק יותר קיימת כוונה לפתוח שלוחה גם באזור מוא"ז שער הנגב, לקיבוצי הדרום והערבה.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים