מדרום אמריקה, דרך סוריה, לקיבוץ - זוג מתנדבים הגיעו לעין השלושה ברכיבה על אופניים (מצורפת כתבה מ'ישראל היום')

מדרום אמריקה, דרך סוריה, לקיבוץ

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 12.1.2010

עין השלושה ממשיכים לקבל מתנדבי חו"ל. לזוג שהגיע להתארח ולעבוד בקיבוץ לפני שבועיים סיפור יוצא דופן. השניים הם קנדי קוואנה, בת 27 מונצואלה וג'וליאן בלונדן מברזיל, בן 22. זהו סיפורם, כפי ששמעה איה שגיא (צרעה), מנהלת מחלקת מתנדבי חו"ל.


 

5000 ק"מ על זוג אחד: קנדי היא מורה לצרפתית, ג'וליאן הוא נגר. השניים נפגשו לפני שנה במסיבה בצרפת, הפכו לזוג, ולפני כחמישה חודשים יצאו לטיול אופניים, על זוג אחד (!) לישראל, דרך תורכיה, סוריה וירדן.


 

מצרפת טסו לאיסטנבול עם האופניים, וממנה יצאו לדרך. עוברים ושבים הזהירו אותם שלא יצליחו לעשות טיול כזה על אופניים. הם דווקא נענו לאתגר. בדרום תורכיה, לאחר מסע של 3000 ק"מ בכבישים ושבילים, נאלמו הספקנים. משם - לסוריה. גם בסוריה הסתכלו עליהם לאורך הדרך בסקרנות. אנשים אמרו שזו הפעם הראשונה שהם רואים שניים רוכבים על זוג אופניים אחד דרך כה ארוכה. מסוריה עברו לירדן. עצרו בערים, התארחו בכפרים, למדו מהתרבות המקומית. גם הירדנים זיכו אותם במבטים מופתעים.


 

מירדן עברו לישראל, והתייצבו במשרד התל-אביבי של מחלקת מתנדבי חו"ל לקיבוצים. כאשר התפנה מקום הופנו לקיבוץ עין השלושה. קנדי עובדת בשדות, וג'וליאן באחזקת דירות בקיבוץ. לקנדי ההגעה לישראל היא הגשמת חלום. אמא שלה עבדה עם הרבה יהודים וכבר מגיל ילדות שמעה רבות על ישראל. "כולם נורא נחמדים פה" אמרה השבוע קנדי, "טוב לנו מאד. כבר ביקשנו להאריך אשרת שהייה בארץ". עדי, רכזת המתנדבים אומרת עליהם שהם זוג כל כך נחמד, "הלוואי שיישארו כאן יותר. הם מנומסים, ונורא נעים לשמוע דברים טובים מהם".


זוכרים את קרלוס

 

בקיבוץ עין השלושה יתקיים ביום רביעי הקרוב (20 בינואר) טקס אזכרה למתנדב קרלוס צ'אבס מאקוודור שנהרג לפני שנתיים מירי של צלף פלשתיני בעת שעבד בשדות קיבוץ עין השלושה, אליו הגיע כמתנדב. לטקס שמארגן הקיבוץ הוזמנה משפחתו של צ'אבס, וכן שגרירות אקוודור בארץ, נציגי מחלקת מתנדבי חו"ל במטה התנועה הקיבוצית ונציגי מועצה אזורית אשכול. אחרי טקס הזיכרון ייצאו מתנדבים לסיור ביישובים, בו ילמדו על התקופה שקדמה למבצע עופרת יצוקה.


    

 

פרסום מ"ישראל היום", 13/1/2010

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים