מסע בזמן - מבצע איסוף מקיף של חומרי ארכיון לאירועי '100 שנות קיבוץ'

מסע בזמן

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 5.1.2010

 

חמי סל

מבצע: איסוף מקיף של חומרי ארכיון לאירועי "מאה שנות קיבוץ"

 

במכתב, שנשלח השבוע לכל הקיבוצים, ומיועד לארכיונים, לצלמים ולאנשי קולנוע, מודיעים חמי סל ודורון רות, מפיקי אירועי "מאה שנות קיבוץ" מטעם התנועה הקיבוצית על התחלת מבצע איסוף מקיף של חומרי ארכיון מצולמים מהקיבוצים. במכתב מפרטים השניים כי כוונתם לסרטים וצילומים מהתקופות השונות המתעדים את התפתחות הקיבוץ.

 

מטרת האיסוף היא יצירת ארכיון מקוטלג על פי מקומות, נושאים ואירועים המתעדים בצילום את ההיסטוריה של התנועה הקיבוצית מאז ראשית הקיבוץ. החומרים יעברו תהליך "דיגיטציה" כדי שאפשר יהיה להעלותם לרשת האינטרנט, ויהוו מקור מחקר לדורות הבאים. בהמשך יקוטלגו חומרי הארכיון לפי נושאים, כמו עלייה על הקרקע והקמה, חדרי אוכל, בתי ילדים, חגים, עבודות שונות, מסיבות, תנועת נוער, טקסים ועוד.

דורון רות

דורון וחמי מסבירים כי "דיגיטציה של החומרים תציל אותם מהתבלות והתכלות, ויאפשרו להם "לחיות" עוד שנים רבות. הצילומים הם תעודה היסטורית לכל דבר ועניין, והם יכולים להוות בסיס לכל מחקר שיעשה בעתיד על הקיבוצים, וכלי עזר לכל מי שירצה לספר את הסיפור של התנועה ועל תרומתם של הקיבוצים לציונות, להתיישבות, לעם ולמדינת ישראל".

 

כמו כן, הם מגלים, חומרים אלה יהוו חומרי עזר לסדרה דוקומנטרית-היסטורית שתלווה את רעיון הקיבוץ, מאז הקמתו ועד ימינו אנו. מסמך אותו אנו מייעדים כחלק מחגיגות מאה לקיבוץ.

 

החומרים יתקבלו באהבה בשני מוקדים:

§          ד"ר אהרון  עזתי, מנהל ארכיון יד טבנקין, סמינר אפעל, רמת אפעל רחוב היסמין 1, ובדוא"ל: razati@gmail.com

§         דודו אמיתי, ארכיון יד יערי- גבעת חביבה, דואר נע מנשה, מיקוד 37850, או דוא"ל yariarch@givathaviva.org.il

 

 

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים