מגינים על הקרקעות הזמניות בקיבוצים - צוות קיבוצי נפגש בנושא עם שר החקלאות
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

מגינים על הקרקעות הזמניות בקיבוצים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 6.1.2010

בפגישה עם שר החקלאות הוחלט: "צוות קיבוצי" ילווה ועדה של משרד החקלאות שדנה על קרקעות חקלאיות זמניות בקיבוץ ובמושב. ולוולה: לא יעלה על הדעת שהמדינה תיקח קרקע חקלאית שמעבד קיבוץ עשרות שנים!

 

שר החקלאות ופיתוח הכפר, שלום שמחון ימנה צוות היגוי שילווה ועדה מייעצת במשרד החקלאות שעתידה להתחיל ולפעול בנושא קרקעות זמניות בקיבוצים ובמושבים. על כך הוסכם בתום פגישה עם השר, פגישה אותה יזם מזכיר התנועה, ולוולה, בהשתתפות ח"כ חיים ג'ומס אורון, עו"ד מיכי דרורי, רפי עשת, ואנשי הנגב- מנהל ארגון משקי הנגב, דדי רובינשטיין, והשי רובין (ניר עוז).

 

הסיבה לקיום הפגישה הייתה איום שנשקף על קרקעות הקיבוצים בצפון הארץ ובעיקר בדרומה. איום זה היה איום ממשי בלקיחתן על ידי משרד החקלאות של קרקעות מעובדות על ידי קיבוצים, בהיקף של עשרות אלפי דונמים במצטבר.

 

"בפגישה עם השר העלינו עמדה חד-משמעית כנגד מהלך ללקיחת קרקעות חקלאיות מקיבוצים" אמר ולוולה, "מהלך כזה יפגע קשות בכלכלת קיבוצים, שחקלאות היא מרכיב מרכזי בהכנסותיהם, ולא יעלה על הדעת שיילקחו אדמות מעובדות מקיבוץ שמעבד אותן כבר עשרות שנים" הזהיר.

 

בסיום הפגישה סוכם להקים בנוסף לוועדה המייעצת שעוסקת בבחינה ובחלוקת הקרקע שמוגדרת לשימוש זמני, גם צוות היגוי שיורכב משלושה אנשי ציבור. אלה ילוו את החלטות הוועדה, יהיו בקשר עם השר ותהיה להם יכולת השפעה.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים