לומדים מהדרים - משרד הביטחון סייר בבית הסיעודי 'הדרים' בנען, שם משולבים חיילים משוחררים בעבודה הסיעודית

לומדים מהדרים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 5.1.2010

 

נען: משרד הביטחון עשה סיור בבית הסיעוד המקומי

 

מנהלת היחידה להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון, ורדה לעדן, וצוותה, ביקרו השבוע ב"הדרים"- בית הסיעוד של קיבוץ נען, במסגרת רצון משרד הביטחון ללמוד כיצד לשלב חיילים משוחררים בעבודת סיעוד ברחבי הארץ, ובתמורה לקבל על כך מענק של "עבודה מועדפת". את הביקור בנען ארגנו יואב מרגלית ונוקי גולדפישר, אנשי מחלקת הביטחון התנועתית, כהמשך לחשיפה התקשורתית לה זכה בית הסיעוד בנען, שמעבר לחזותו המצודדת, ייחודי בכך שהנהלת הבית ומרבית העובדים בו הם צעירים בני הקיבוץ.

 

את הסיור במקום, שכלל שיחה עם עובדים, הובילה ענבל סיקורין, חברת נען ומנהלת "הדרים". שכר העבודה ב"הדרים" גבוה משכר המינימום, יש אפשרות למשמרות נוספות, והעבודה הסיעודית מזכה בגמול של 8,500 ₪ לאחר שישה חודשים כמענק על עבודה מועדפת, כך שהמקום בהחלט אטרקטיבי למשוחררי צה"ל, שמחפשים מימון לטיול ולימודים. ההכשרה המקצועית לוקחת כשלושה חודשים וכוללת בנוסף ללימוד המקצוע גם הסתגלות לתנאי הסביבה ובעיקר הפנמת הערך המוסף והסיפוק שבעבודה זו.

 

בסיכום הביקור אמרו יואב ונוקי כי ימליצו לקיבוצים לבקר בנען ולהעתיק את המודל. במקביל, ייבדקו ביחד עם היחידה להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון נושאים שעיקרם מתן ניקוד מיוחד לעובדים הסיעודיים לצורך הזכאות למלגת לימודים כביטוי הולם לעבודה זאת.

 

לכתבה נוספת בנושא - לחצו כאן
למחלקת הביטחון
סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים