שליח ובלוגר - יניב שגיא, השליח התנועתי בצפון אמריקה פתח בלוג. מוזמנים להתעדכן
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

שליח ובלוגר

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 28.12.2009

 

יניב שגיא, השליח התנועתי בצפון אמריקה פתח בלוג. מוזמנים להתעדכן

 

איפה הימים בהם ישבו שליחי התנועות הקיבוציות או הסוכנות היהודית בארץ שליחותם וכותבים לאור עששית מכתבים בכתב ידם ליקיריהם או לקיבוצם במדינת ישראל...

 

השבוע נחת אצלי מייל מחברי יניב שגיא, חבר קיבוץ עין השופט, שהחל לפני מספר חודשים שליחות מטעם התנועה הקיבוצית, השומר הצעיר וגבעת חביבה בצפון אמריקה. במכתב האלקטרוני מבשר יניב לחבריו על בלוג שפתח, בו הוא מבקש לעדכן מעת לעת על השליחות, ומזמין להצטרף כ"עוקבים קבועים", ובדרך זו לדעת יותר על הנעשה בקיני תנועות הנוער הציוניות, בקהילות היהודיות ובקשרי גומלין עם הציבור האמריקאי. וגם, על הדרך לעדכן את יניב ובניו על המתרחש עם הפועל ת"א כדורגל.

כתובת הבלוג היא http://ysagee.blogspot.com/

 

הרשימה הראשונה נקראת "למה לי השליחות הזו בכלל". וכך הוא מתחיל: "הסיבה המרכזית שבגללה אני נמצא כאן והיא ההמשכיות של העם היהודי בדורות הבאים. אני פה כי להבנתי זו זירה קריטית למען קיומו העתידי של העם שלי. אני פה כי החיבור ההדוק בין ישראל לבין העם היהודי בתפוצות הוא תנאי להיותה של ישראל מדינה יהודית בעתיד, והוא תנאי לעצם קיומו של העם היהודי בתפוצות בעתיד. החיבור הזה הוא לא מספיק טוב. החיבור הזה כיום יושב בעיקר על כתפיהם של אנשים דתיים או ימניים. ואילו השמאל החברתי והציבור החילוני, כמעט ולא נמצא במגרש הזה. הוא לא נראה להם חשוב, ולכן הוא מופקר למי שרואה ישראל ויהדות אחרת מאתנו. העובדה שללא חיבור משמעותי לישראל לא תתקיים יהדות ארצות הברית (ששווה בגודלה ליהודי ישראל ושניהם ביחד מהווים 80 אחוז מהעם היהודי) עובדה זו לא מטרידה רבים- אבל אותי היא מטרידה.

 

אני פה 3 חודשים וחצי. יש המון מה לעשות. המגרש פתוח. מוזמנים.

 

כתבה בנושא, הדף הירוק, 21/5/2009

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים