חג שמח - המרכז לשיקום של התנועות הקיבוציות מחלק מלגות לחברים בעלי צרכים מיוחדים

חג שמח

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 15.12.2009

 

המרכז לשיקום של התנועות הקיבוציות מחלק מלגות לחברים בעלי צרכים מיוחדים

 

המרכז לשיקום שבבעלות התנועות הקיבוציות מחלק במהלך חודש דצמבר מלגות לאנשים בעלי צרכים מיוחדים בקיבוצים בהיקף של 125,000 ש"ח. מטרת המלגות, שסכומן נע בין 3500-1000 ₪ היא לאפשר לפונים להשתתף בחוג טיפולי-שיקומי, או לרכוש בכסף מכשור נדרש, אומרת עדנה סולודר (גשר), יו"ר מועצת המנהלים של המרכז לשיקום. המרכז ממוקם בהרצליה, ומתגוררים בו במסגרת של דיור מוגן לכל החיים 110 דיירים, שמופנים למרכז על ידי המשרד הממשלתי לשירותים חברתיים ולשכותיו ברחבי הארץ, ועל ידי משרד הביטחון.

 

המלגות ניתנות על- פי קריטריונים ברורים. תנאי הכרחי למלגה הוא הכרת הביטוח הלאומי בבעל הצרכים. "השנה קיבלנו פניות מ-50 קיבוצים שביקשו בסך הכול 111 מלגות, מציין צביקה מנבר (גבעת חיים מאוחד), מנכ"ל המרכז לשיקום, "מספר לא גבוה בהתחשב בכך ש שלחנו הודעות בנושא למזכירויות ולמרפאות כל הקיבוצים. לצערי, קיבוצים רבים לא מצאו לנכון לנצל אפשרות להיעזר במלגות", אמר מנבר.

 

לאחר מיון הפניות אושרו 76, ואילו 10 פניות של נכויות קשות הועברו לאחר תיאום לסניף "אילן הקיבוצית" שבאפשרותה לתת להם מלגה גבוהה יותר. 25 מקרים קבלו תשובה שלילית עקב חוסר התאמה לקריטריונים לקבלת המלגה. לדברי סולודר ומנבר חלק מהפניות העידו על מצוקה גדולה ולעיתים גם על חוסר טיפול הולם של הקיבוץ בפונה. "דומה שעל אף ההתקדמות בטיפול בנכים ובבעלי צרכים מיוחדים בקיבוצים, יש קיבוצים בהם עדיין יש מקום לשיפור" ציינו.

 

לאתר אהדה

 

למרכז ליעוץ ושיקום

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים