הרפורמה בממ'י - האם אותה הגברת בשינוי אדרת? יום עיון, באפעל, בבית ברנד, ב-9/12

הרפורמה בממ"י - האם אותה הגברת בשינוי אדרת?

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 8.12.2009

 

זאב (ולוולה) שור

250 נציגי קיבוצים ומושבים ישתתפו מחר בכינוס על הרפורמה במינהל מקרקעי ישראל והשפעתה על המגזר החקלאי

 

(יום רביעי, 9/12, מהשעה 09:00, "בית ברנד", סמינר אפעל)

 

הנואמים: שר החקלאות ופיתוח הכפר, מזכ"לי התנועה הקיבוצית והאיחוד החקלאי, יועצו של נתניהו - עו"ד דוד שימרון, כלכלנים, משפטנים, ארגונים לשמירת זכויות חקלאים בקרקע

 

הרפורמה בממ"י והשלכותיה המשמעותיות על קיבוצים ומושבים יעמדו במרכזו של כינוס ארצי (יום רביעי, 9/12, מהשעה 09:00, "בית ברנד", סמינר אפעל) שארגנו התנועה הקיבוצית ותנועת האיחוד החקלאי. הכינוס מעורר עניין רב בקיבוצים ובמושבים. עד כה נרשמו להשתתפות 220 נציגים יישובים.

 

המניע לרפורמה בממ"י היה אי שביעות רצון האזרחים מהתנהלותו של ממ"י והצורך בקיומה של מערכת יעילה שתאפשר, בין השאר, הקטנת "החיכוך" בין המנהל לאזרח, והתרכזות המינהל בפיתוח ושיווק מהיר ורחב של קרקע למטרות מגורים.

 

בכנס יוסבר על תפקידי הרשות החדשה שהוקמה - רמ"י (רשות מקרקעי ישראל), תיבחן השאלה האם הקמתה תעשה את השינוי הנדרש או שמא מדובר "באותה גברת בשינוי אדרת". וכמובן - השלכות סעיפי הרפורמה על ההתיישבות החקלאית.

 

יישאו דברים: מזכיר התנועה הקיבוצית (זאב ולוולה שור) והאיחוד החקלאי (דודו קוכמן), שר החקלאות ופיתוח הכפר (שלום שמחון), חברי כנסת, יועצו של נתניהו (עו"ד דוד שימרון, שהיה חבר צוות מאה הימים לממשלה), ראשי ארגוני החקלאים וארגונים לשמירה על זכויות החקלאים בקרקע.

 

להודעה קודמת של הדובר בנושא - לחצו כאן
לפרטים נוספים ולהרשמה - לחצו כאן
סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים