כותבים קיבוץ, בתל-אביב - מסיבה לרגל הוצאת הספר 'כותבים קיבוץ', בבית אריאלה בת'א, ב-23/12

כותבים קיבוץ, בתל-אביב

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 8.12.2009

 

אתר "סיפורי קיבוצים" הגיע ל-500 סיפורים מהווי הקיבוץ: המועדון התל-אביבי של מספרי סיפורים יארח את עמיתיו מהקיבוץ לכבוד הוצאת הספר "כותבים קיבוץ".

 

בשקט ובצנעה צמח אתר "סיפורי קיבוצים" באינטרנט, והגיע למאגר של 500 סיפורים של הווי קיבוצים, מאז ועד היום. האתר נמצא בתוך "אתר הקיבוצים" באינטרנט (www.kibbutz.org.il) ובארבע שנות הפעלתו רכש לו עדת גולשים נאמנים, שמתדיינים ומגיבים על כל סיפור חדש שמתווסף למאגר.

 

היקף סיפורים כזה הוא סיבה למסיבה. ביום רביעי, 23/12, בשעה 19:30, יארחו בבית אריאלה בתל-אביב חברי "המועדון התל-אביבי של מספרי סיפורים" את עמיתיהם מהקיבוץ, לערב בו יושק רשמית הספר "כותבים קיבוץ". במפגש יתארח גם העיתונאי-סופר רוביק רוזנטל, לשעבר חבר נחשון וכיום תושב תל-אביב.

 

את הספר "כותבים קיבוץ" (הוצאת אלון ספר) ערך צביקה אלון, ומאוגדים בו 40 סיפורים קיבוציים שנבחרו מתוך המאגר הרחב. הספר יצא לפני מספר שבועות בסיוע קרן חבצלת, והארכיונים יד יערי ויד טבנקין.

 

אמנון ורנר (כרמיה), ממובילי אתר סיפורי קיבוצים מפרט: בספר 40 סיפורים קצרים, פרי העט והמקלדת של 36 חברות וחברי קיבוצים, בעבר ובהווה, מכל רחבי הארץ. בין המילים 41 איורים מקוריים-ייחודיים, פרי עטיו ומכחוליו של הצייר והמאייר יעקב גוטרמן (העוגן). הסיפורים הם על הווי הקיבוץ כפי שאנחנו מכירים - ילדות בגרות וזקנה, אירועי חול ומועד, סקס (רחמנא ליצלן!), הומור וסאטירה, שמחה ועצב, אהבה וחברותא, עצב ובדידות, ועוד ועוד...

 

לפרטים על הספר וההוצאה - לחצו כאן
סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים