מסתערים - 1,100 תלמידי יב' יוצאים למסע גיבוש שמארגן אגף המשימות

מסתערים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 7.12.2009

 

מתחילים בבה"ד 1, מסיימים בכרם שלום, ובדרך לומדים על שסעים בחברה הישראלית. 1,100 תלמידי יב' יוצאים לגיבוש שמארגן אגף המשימות

 

100 שנים לאחר שעלה על הקרקע הקיבוץ הראשון יוצאים 1,100 תלמידי יב' מ-150 קיבוצים וכמה עשרות מושבים למסע שטח שיארך ארבעה ימים בבנגב, מבה"ד 1 ועד לכרם שלום. מטרתם: להוכיח כי לא פחת הדור, וגם הדור הרביעי של הקיבוצניקים חדור ערכים ורצון לשרת את העם, כמו מקימי הקיבוצים בשעתם, בראשית המאה שעברה.

 

את המסע, לו כמה עוגנים - שלום וביטחון, פעילות גופנית לצד חוגי דיון על מחלוקות ושסעים בחברה הישראלית - מארגן אגף המשימות של התנועה הקיבוצית. המטרות שהציבו המארגנים הן עידוד הנוער לשרות משמעותי ופיקוד במסגרת צה"ל או בשירות הלאומי, יציאה לשנת שירות בקהילה לפני הצבא, היכרות עם צה"ל ויחידותיו, והיכרות עם הנגב, גבול מצריים ויישובי "עוטף עזה".

 

ביטחון

 

תחנה ראשונה - בית הספר לקצינים: תחילת המסע ביום ראשון 13.12.09 בבית הספר לקצינים - בה"ד 1 לשיחה עם המפקד, אל"מ יהודה פוקס. המסר ברור - לשם אנחנו מכוונים אתכם. בהמשך, צפייה בתרגילי צוות, מפגש וחוגי דיון עם צוערים, ובלילה, לאור מדורות, פגישה עם מח"ט הגזרה, אל"מ אמיר אביבי.

 

חברה

 

למחרת, יום שני 14.12.09 תחילת תנועה במסע אופניים מהר חורשה, דרך מצפה קדש ברנע עד לבארותיים. לאורך הדרך יעברו המשתתפים בתחנות הסברה, יפגשו עם מפקדים ולוחמים מגדוד קרקל של הנח"ל, על עוני בישראל עם ויקי כנפו, על זכויות אזרח בישראל עם אנשי האגודה לזכויות האזרח, על קרבות שאירעו באזור, ויריד היכרות עם 70 משימות שנת השרות. בלילה, לאור מדורות פגישה עם ח"כ שלי יחימוביץ'.

 

ביום השלישי ינוע הטור לניצנה, יעבור דרך תחנות הסברה של המטה למאבק בגזענות, של חילות שיריון, תותחנים וחטיבת כפיר, של מדריכי המחנות העולים על עבודה עם פליטי דרפור, מאבקם של חקלאים פלשתינים לעבד אדמתם, על זכויות נוער עובד, ופיתוח מסלולי חינוך רעיוני בקיבוץ.

 

שלום

 

ביום הרביעי ינוע טור רוכבי האופניים לאורך גדר הגבול עד למחסום כרם שלום. בדרך עוד יעברו בתחנות של הרשות למלחמה בסמים, יכירו את המסורת הבדואית, יפגשו עם "פורום הורים לשוויון בנטל הגיוס" ועם העמותה לקידום שירות לאומי, ואת אנשי מטה לשחרור גלעד שליט.

 

סיום המסע בטקס למען השלום ליד קיבוץ כרם שלום בהשתתפות מזכיר התנועה הקיבוצית, זאב (ולוולה) שור, וראש מועצת אשכול, חיים ילין.

 

בשבת האחרונה השתתף יואל מרשק, מנהל אגף המשימות בהפגנה שארגנו תנועת השומר הצעיר וארגונים חברתיים בנושא זכויות עובדים, ובפרט של הזרים. הוא הודה לשומר הצעיר על ארגון העצרת והבטיח כי התנועה הקיבוצית תעודד את הארגונים החברתיים במאבקם על מעמדם של ילדים, כחלק ממחויבותנו לסולידריות במדינת ישראל. 

 

לתוכנית מסע בני מחזור י"ב בארגון אגף המשימות - לחצו כאן
סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים