ככה זה כשיש שקט - מציאות חדשה בנחל עוז עקב תשעת חודשי השקט בעוטף עזה

ככה זה כשיש שקט

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 24.11.2009

 

תשעה חודשי שקט בעוטף עזה הולידו מציאות חדשה בנחל עוז, חברים חדשים, וחיי שגרה להם כל כך ייחלו בקיבוץ

 

מציאות חדשה בקיבוץ נחל עוז, סמוך לרצועת עזה, תשעה חודשים אחרי סיום עופרת יצוקה. זהו מכתבו של יורם זיו, מזכיר הקיבוץ:

 

"שעת ערב מאוחרת מזמנת חברים רבים ל"מועדון לחבר", לאירוע לו ייחלנו זמן רב- קבלתם לחברות בקיבוץ של שבעה חברים צעירים, "סנוניות" ראשונות לחידוש הקליטה בנחל עוז.

 

אני מתרגש. אין בכוחן של מילים לבטא את שלבי חש. לראשונה מזה שנים תמונת האוכלוסייה שלנו משתנה, ומצעירה. זוהי "גאוות המקום" האמיתית, לאחר שנות משבר, קסאמים ומלחמה.

 

מועדון חברים

 

בחצר הקיבוץ התחדשות. הדשאים מוריקים (למרות משבר המים), הסביבה מטופחת (לאחר בניית חדרי ביטחון), בגני הילדים ובפעוטון (מלאים) צהלת ילדים, תוצאת הגעתם של ילדי משפחות העולים המתגוררות כעת באיבים, בתקווה שאלה יצטרפו לבנינו ויצטרפו לנחל עוז בתוך מספר חודשים.

 

שכונת הצעירים שוקקת חיים עם עשרות סטודנטים ותיקים וחדשים שחיים עימנו, חדרי הביטחון שבנייתם הסתיימה משמשים מעטפת מגן, לידם גרעין של 13 בוגרי שנת שירות מתנועת הצופים, שחיים ועובדים אתנו עד גיוסם בחודש מרס.

 

בתחום התשתיות, בעזרת איגום משאבים שעשתה המועצה האזורית נחנוך בקרוב מגרש ספורט חדש, מגרש למתקני כושר, בריכת השחייה לפני שיפוץ, למועדון לחבר ניתן תקציב להחלפת ציוד ולבניית חדר ביטחון, והקצנו תקציבים לשיפור שבילים והשלמת תאורת החצר.

 

והכי חשוב, האנשים - חברים ותיקים וחדשים, תושבים, צעירים. דינאמיקה של חיי קהילה שתבוא לידי ביטוי חברתי עם פתיחתו (המקווה) של חדר האוכל, והוצאתו לפועל של טיול המשק אותו דחינו מדי שנה עד שנותרנו רק עם זיכרונות של טיולי עבר.

 

החלפת מקל בהנהגה

 

עד כאן היש והוא גדול. הגיעה השעה לחלופי משמרות בהנהגת הקיבוץ, הגיעה העת שחברים צעירים ייטלו את האחריות על עתידנו. קבלתם לחברות של שבעה חברים חדשים הם תחילתו של תהליך קבלה לחברות. בתוך חצי שנה אנו מתכננים לממש את השלב בשני, שמשלים את קליטתם של אושרית, עינב, עמרי, עדו, עמיר,רוני וברי שהצטרפו אלינו בשבוע שעבר.

 

לא ארצה לסיים בלי להודות לינינה שמאז הצטרפותה להנהלה הכניסה רוח תזזית של פעילות רבת היקף בתחום הצמיחה, בעבודה משותפת ואחראית, ולליאורה, אסתר ורותי שסייעו להתגבר על המשימה גם אם קשה הייתה הדרך.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים