ברוכים הבאים לצה'ל - הסתיים סבב ההסברה בבתי הספר לקראת הגיוס לצה'ל
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

ברוכים הבאים לצה"ל

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 16.11.2009

 

אנשי מחלקת הביטחון התנועתית - יואב מרגלית (אל"מ מיל.,נצר סרני) ונוקי גולדפישר (סא"ל מיל, קבוצת שילר) - סיימו סבב הסברה בבתי ספר אזורים (לא בכולם, ניגע בכך בהמשך) בהם לומדים בני קיבוץ. השניים, מלווים בנציגי יחידות, נפגשו עם תלמידי שנתון יא, יב' וגם עם הורים למועמדים לשרות ביטחון (מלש"ב).

 

יש עדיין מקום להסברה בעל פה, "כמו פעם"?

כן. מתברר שגם בעידן האינטרנט בנושא של הסברה על תהליך הגיוס והכרת היחידות אין תחליף למפגש "פנים אל פנים", להסברה בעל פה. מגיעים גם התלמידים, וגם הוריהם. "במפגשים עם תלמידי יא' עסקנו בהכנה לקראת ההתייצבות הראשונה בלשכת הגיוס, כשעיקר ההסברה עסקה בהכרת התהליך ומשמעותו, וזאת במטרה שבני הנוער יבינו ויפנימו את חשיבות המבחנים והבדיקות על מנת למצות יכולותיהם לשרות משמעותי יותר בצבא, מספרים נוקי ויואב. במפגש עם תלמידי שנתון יב' עסקנו בעיקר בתהליכי הבחירה והמיונים לתפקידים המגוונים בשרות הצבאי.

 

אשכנזי, מאחורייך

 

בשונה מאשר בשנים קודמות, השנה החל צה"ל לזמן את כל הבנות והבנים שאינם יכולים לשרת כלוחמים, ל"מיון תעסוקתי", או כפי שקורא לו הצבא - יום המא"ה (מיון, אבחון, התאמה).

 

בכוונת הצבא לזהות באמצעות יום זה את יכולות המלש"ב (מועמד לשרות ביטחון) ולהתאים לו תפקיד הולם בשרות הצבאי. המטרה אותה רוצה הצבא להשיג כפולה: גם לשפר את תפוקות החייל בשרות - מיצוי יכולותיו, וגם להעלות את מידת המוטיבציה ושביעות הרצון בשרות הצבאי.

 

היות ופעילות ההסברה שלנו בבתי הספר נעשית בתאום עם הצבא, הצטרפו אלינו להסברות נציגי חילות שונים בדגש על חיל הים (אשר מחפש מתנדבים לתפקידי הלחימה בקרב בוגרי בתי הספר שלנו), חיל התקשוב אשר מנסה לאתר פוטנציאל לקצונה ייעודית לתפקיד קצין קשר גדודי, וכן מערך מג"ל המחפש בנים ובנות לתפקידי פיקוד והדרכה בבסיסי הטירונים.

 

למה חשוב לכם להגיע להורי המלש"בים?

להורי המלש"בים אנו מייעדים בהסברה תפקיד לא פחות משמעותי מאשר בהסברה לתלמידים. ככל שההורים יידעו יותר על מהפכת הגיוס בצה"ל, על היחידות, על הדרישות, כך עשויה לפחות דאגתם. פן נוסף בחשיבות ההסברה להורים הוא רצוננו שהם יכירו אותנו ויראו בנו אנשי קשר לייעוץ ועזרה בעת הצורך.

 

איך קיבלו אתכם בבתי הספר ?

בדרך כלל יפה מאוד, מכירים בחשיבות ומוקירים את עבודתנו. חשוב לנו לציין שהנהלות בתי הספר עושות עבודה מצוינת בעידוד לשרות משמעותי בצה"ל. השנה, לאור שינויים בפריסת בתי הספר תתווספו לנו בתי הספר התיכוניים של מוא"ז דרום השרון- ירקונים ועמי אסף, וגם בהם שיתוף הפעולה עם צוותי המחנכים מחמם את הלב. לצערנו, גם השנה בתי ספר חוף כרמל, בית ירח והעמק המערבי אינם פועלים אתנו, והתוצאה חוזרת "כבומרנג" לתלמידי בתי הספר עצמם, כאשר אנו נדרשים לטפל בפניות חיילים או הורים רק לאחר גיוס, ולנסות "לתקן נזקים" שיכלו להימנע לו הינו נפגשים עם התלמידים והוריהם לפני הגיוס.

 

לפני השחרור לאוהלים (לא להיבהל, רק בכאילו), מציינים יואב ונוקי ש"אנו בתחילתו של גיוס נובמבר, גיוס זה מצטיין ברמת המוטיבציה הגבוה לשרות בתפקידי לחימה וכמובן שבני קיבוצים בולטים בו לטובה. אנו מבקשים נאחל לכל המתגייסים שרות מוצלח והחשוב ביותר – שישובו בשלום לביתם".

 

לאתר מחלקת הביטחון - לחצו כאן
סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים