גם רגבה, מרום גולן ואל-רום החליטו לקחת מתנדבי חו'ל

גם רגבה, מרום גולן ואל-רום החליטו לקחת מתנדבי חו"ל

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 10.11.2009

 

לפני שבועיים דיווחנו על הקיבוצים רעים ואלמוג שחזרו לקחת מתנדבי חו"ל. השבוע אנו מדווחים על שניים נוספים: מושב שיתופי רגבה (שייך לתנועה הקיבוצית), קיבוץ מרום גולן ואל-רום שהחליטו לחזור לקחת מתנדבים, בעקבות קמפיין שהחלה התנועה ומחלקת מתנדבי חו"ל בקיבוצים. "עם שני קיבוצים נוספים מתקיימים מגעים ותקוותי לסיכום חיובי", אומרת השבוע איה שגיא (צרעה) מנהלת מחלקת מתנדבי חו"ל.

 

בעשור האחרון עזבו קיבוצים את התכנית, בעיקר עקב שינויים באורחות חיים, היעדר מגורים למתנדבים ומקומות עבודה עבורם. אולם לאור ביקוש גדל של מתנדבים מחו"ל להמשיך לבוא ולהתנדב בישראל במסגרת תכנית the volunteers experience, ומספר נמוך מדי של קיבוצים - 25 - השותפים בתכנית, הוחלט לצאת למהלך הוספת קיבוצים. הראשונים להצטרף היו כאמור אלמוג ורעים, כעת מצטרפים גם רגבה, אליו יגיעו שישה מתנדבים, מרום גולן אליו יגיעו שלושה מתנדבים ולאל-רום שניים.

 

"צירוף קיבוצים חדשים חייב אותנו לשינוי חשיבה והתאמה למציאות הקיבוצית של 2009" מסבירה איה, "זה מתבטא בכך שאנחנו מציעים לקיבוצים מספר קטן של 4-6 מתנדבים ולא 20 ומעלה כמו בעבר, למתנדבים מוצעים מקומות עבודה גם בתחומים כמו סיעוד, חינוך בלתי פורמאלי או גננות ובישול, ומגורים בקרוואן, וכך אין צורך להקצות דירות שכבר מאוישות.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים