שר השיכון, צמרת משרדו ובכירי ממ'י יסיירו בקיבוצים בנובמבר
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
שר השיכון, צמרת משרדו ובכירי ממ"י יסיירו בקיבוצים בנובמבר

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 28.10.2009

 

בסיור מתואם ומתוכנן עם התנועה הקיבוצית יוצגו לשר קשיים ועיכובים שמערים ממ"י על קיבוצים

 

שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס (ש"ס) יחד עם בכירי משרדו ומנהל מקרקעי ישראל (שבאחריותו) יערכו סיור במספר קיבוצים, בהם ילמדו על קשיים שמערים מנהל מקרקעי ישראל על המגזר הקיבוצי, ביניהם עיכוב חתימה על היתרי בנייה, השכרת דירות, שימושים חורגים ומשכנתאות לבנייה בשטח הקיבוץ. על כך סוכם בפגישה שהתקיימה בראשית השבוע בין צוות רחב של המגזר הקיבוצי - מזכיר התנועה, זאב (ולוולה) שור, שר החקלאות ופיתוח הכפר - שלום שמחון, ח"כ אורית נוקד, בארי הולצמן, עו"ד מיכי דרורי, גיורא מסד ונציגי הקיבוץ הדתי - נחמיה רפל ועקיבא פלק. את משרד השיכון ייצג השר אריאל אטיאס, ועמו מנכ"ל מנהל מקרקעי ישראל, ירון ביבי, ומנהלת האגף החקלאי בממ"י, שולה בן-צבי.

 

נציגי התנועה הקיבוצית הביאו לפגישה נייר עבודה מסודר ובו דוגמאות להתנהלות אנשי ממ"י בכל הקשור למתן אישורי בנייה, פיתוח ואיסור שימושים בשטח קיבוץ, התנהלות שעוצרת פיתוח יישובים, קליטת חברים וצמיחה בקיבוצים.

 

לאחר הצגת הדברים אמר השר אטיאס שלא היה מודע לחלק מהנושאים, ולקושי עמם מתמודדים קיבוצים בנושא השיכון. הוא הודיע כי במהלך חודש נובמבר יערך סיור משותף ומתואם עם התנועה הקיבוצית במספר קיבוצים, וזאת בכדי להבין וללמוד לעומקן את הסוגיות, ורק לאחר מכן הוא מתכוון לקבל החלטות בנושאים שהוצגו לפניו. בסיור ישתתפו צמרת משרד השיכון וממ"י, הנהגת התנועה הקיבוצית, אנשי צוות קרקעות תנועתי, השר שמחון וח"כ נוקד.

 

ולוולה הסביר בפגישה שהסוגיות אותן אנו מעלים להתייחסות השר הן קיומיות לקיבוצים ולעתידם. להבדיל מכל סקטור אחר, מאתנו יש דרישות יוצאות דופן, והבעת חוסר אמון מצד ממ"י. אני חושב שלסיור בשטח, אשר להכנתו נהיה שותפים, חשיבות גדולה. השר ילמד את הנושאים ויחזה בקשיים מולם ניצבים קיבוצים, בבחינת "טוב מראה עיניים". אני מקווה שלאחר שיצפה בתוצאות התנהלות ממ"י כנגדנו יקבל השר החלטות שיסירו את העול מעל המגזר הקיבוצי ויקלו עלינו לגדול ולהתפתח.

 

לכתבה נוספת בנושא, הדף הירוק, 29/10 - לחצו כאן
סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים