קיבוץ מכל נקודת מבט - בחודש הקרוב יתקיימו מגוון ימי עיון בעדכוני חוק ומשפט בקיבוץ, קליטה, זכויות חד-הוריים, בריאות ורווחה והתנדבות לשנת שירות

קיבוץ מכל נקודת מבט

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 13.10.2009

 

יעל אייזנר, מנהלת מח' בריאות ורווחה

עדכוני חוק ומשפט בקיבוץ, קליטה, זכויות חד-הוריים, בריאות ורווחה והתנדבות לשנת שירות

 

בחודש הקרוב יתקיימו מגוון קורסים וימי עיון לממלאי תפקידים וחברים "מן השורה" בקיבוץ. מידע ראשוני אני מביא לפניכם כאן, הרשמה ופרטים נוספים ניתן למצוא באתר הקיבוצים באינטרנט www.kibbutz.org.il.

 

חוק וסדר במשק

 

סמסטר סתיו של מרכז הדרכה חדש שפתח אגף החברה - "מכל נקודת מבט" - צובר תאוצה, ומשתתפים. בשני מפגשים ראשונים בקורס על חוק ומשפט בקיבוץ, שתוכנן ומוצג בשיתוף אנשי המחלקה המשפטית, השתתפו בכל אחד נציגי למעלה מ-50 קיבוצים.

 

ביום שלישי הקרוב (20/10) ניפגש למפגש שלישי (אליו כמו אל יתר המפגשים ניתן עדיין להירשם) הפעם בנושא מקרקעין (חוזי חכירה, תכנון, הפקעות ופיצויים). שבוע אחר כך, ב-17/11 על "קיבוץ כישות מוניציפאלית"- אנשי מקצוע בהסברים על ועד מקומי- אגודה- ומה שביניהם, צו המועצות האזוריות, וסוגיות ניהול תקציב וביקורת. ב-1/12 נרחיב צוהר במידע על היבטים תקנוניים ומשפטיים בכל הקשור לעסקים קטנים ויזמויות בקיבוץ, ב-15/12 מפגש בנושא היבטים משפטיים בשיוך נכסים ודירות, בדגש על סוגיות שיוך בהיבט דיני משפחה, גירושים, פרידה והורשה.

 

המפגשים יתקיימו בבית התנועה הקיבוצית בתל אביב בין השעות 14.00- 08.30. פרטים בטלפון 03-6925245

 

לאתר אגף החברה - לחצו כאן

 

נשים נשים

 

כנס הסברה על זכויות משפחות חד הוריות בקיבוץ המתחדש יתקיים ביום ראשון, 25.10, במועצת מטה אשר, ובשיתוף עו"ד יעקב אברהמי מהמחלקה המשפטית של התנועה. כנסים נוספים בנושא מתוכננים לקיבוצי מועצת עמק יזרעאל וגליל עליון.

 

כנס בנושא התמודדות קהילה עם הטרדה ופגיעה מינית יתקיים בבית התנועה בת"א ב-18.11. מטרת הכנס, אומרת ד"ר סמדר סיני היא להציג מודלים של התמודדות קהילה קיבוצית עם אלימות מינית, ולחשוף את תפקידה של ממונה למניעת אלימות מינית בקהילה (יוצג סרט ועדויות).

 

שני נושאים שיטופלו בשנה הקרובה הם זכויות משפחה חד-הורית בקיבוץ- מסמך המלצות בנושא עורר הדים בקיבוצים, הרבה פניות לטיפול פרטני והתערבות של סמדר. נושא נוסף שיהיה על סדר יומה של היחידה לקדום נשים הוא גיבוש המלצות לקיבוצים בסוגיות של גירושין ופרידות בקיבוץ.

 

לאתר היחידה לקידום נשים - לחצו כאן 

 

 

תרמיל משימות

 

יוצאים לשנת שרות: אנשי אגף המשימות, מולי אקשטיין ועמליה גוט החלו בשבוע שעבר סבב מפגשי הסברה בבתי ספר "קיבוציים" כדי לרתום את החבר'ה לשנה הבאה. במפגשים הם מסבירים מהי שנת שרות, מי רשאי לצאת, מהו הסדר דחיית שרות צבאי, היכן ומהן המשימות שאפשר לעשות במסגרת התנועה הקיבוצית. מפגש ראשון התקיים בבית התנועה בתל-אביב לנערים מקיבוצי המרכז. ביום שישי, 30/10 - במועצת שער הנגב לנוער מקיבוצי המועצה וחזרה צפונה - ביום חמישי, 5/11 - בתיכון אזורי כרמל-זבולון ביגור. שבוע לאחר מכן, ב-12/11 - בבית ירח, לקיבוצי עמק הירדן.

את הפרטים ניתן למצוא גם באתר.

 

לאגף המשימות - לחצו כאן  

 

איציק שפרן, מנהל המח' לקליטה וצמיחה דמוגרפית

סל קליטה

 

צמיחה דמוגרפית: קורס של שבעה מפגשים למנהלי תחום קליטה בקיבוצים יפתח ביום שלישי 27/10/2009. המטרה היא הכשרת רכזי תחום קליטה ותכנון להובלה עצמאית של התהליך בקיבוץ. בין היתר, יחשפו המשתלמים למגוון רעיונות של תהליכי קליטה מוצלחת.

עוד פרטים באתר המטה.

 

למח' הקליטה והמטה לצמיחה דמוגרפית - לחצו כאן

 

לבריאות

 

בריאות ורווחה: יעל אייזנר שמנהלת את המחלקה התנועתית נמצאת תדיר בקשר עם עמיתים למקצוע, והיא מעדכנת על יום השתלמות למדריכות תעסוקה ותיקות בנושא פרויקטים בין דוריים שיתקיים בבית גליקמן, קרית ביאליק, ב-21/10. מטרות המפגש הן הדגשת חשיבות מפגשים בין-דוריים לקשישים, לילדים ולחברה, וחשיפת המשתלמים למגוון רעיונות למפגשים בין-דוריים.

 

שני כינוסים ב-28/10, שניהם באוניברסיטת חיפה: אחד לציון יום האלצהיימר הבינלאומי מהשעה 08:30, ושני על חידושים ואתגרים בטיפול הגריאטרי מ-09:00. מוזמנים.

 

למחלקת בריאות ורווחה - לחצו כאן

  

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים