התנ'ך כפי שלא הכרנו - הקורסים של בינה, המרכז ללימוד וחינוך לזהות יהודית, מתחילים לאחר החגים ועדיין פתוחים להרשמה
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

התנ"ך כפי שלא הכרנו

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 6.10.2009

 

הציורים של יסמין ברקני

ההרשמה לקורסים של בינה - מרכז תק"מ ללימוד וחינוך לזהות יהודית ותרבות ישראלית - כמעט ונסגרת. הקורסים עצמם מתחילים אחרי החגים, ב-18 באוקטובר, עדיין פתוחים להרשמה, ומעבירים אותם שלל מרצים, ביניהם ארי אלון, מוקי צור, דב אלבוים, יוכי ברנדס, חיים באר ורבים נוספים.

 

ערן ברוך, מנהל בינה, אומר כי בתי המדרש של בינה, בהם לומדים מאות תלמידים, הם היום הארגון המוביל בתחום לימוד היהדות המתחדשת והפלורליסטית. לבינה ישיבה חילונית, מכינה קדם-צבאית לבוגרי ובוגרי תיכון, פעילות קהילתית ענפה בדרום תל-אביב וכמובן, בתי המדרש באפעל ובדרום ת"א.

 

מי שקיבל את ידיעון בינה לשנת הלימודים הקרובים, בו פירוט מגוון הקורסים, לא יכול היה לפספס את הציורים שמלווים את דפיו של המידעון. בירור קצר העלה שהציירת היא יסמין ברקני, כיום תושבת פרדס חנה, אשר שורשיה - משפחתו של אביה, הם בקיבוץ שער הגולן. האיורים הם של בני משפחתה - הוריה, סבתא, חבריה, בן זוגה ובני משפחתו.

 

על ציוריה היא כותבת: אני מציירת אנשים מהמעגל הקרוב אלי - משפחה וחברים. הסיטואציות הן אינטימיות וחברתיות. כמעט תמיד אני נושאת איתי מצלמה, במיוחד באירועים חברתיים, וברגע שאני מזהה סיטואציה מעניינת אני מתעדת אותה. אך הציור לעולם אינו נאמן לצילום, תמיד יש בו כוח אחר, לכן חשוב לי להכיר היטב את האנשים אותם אני מציירת כדי שאוכל להכניס לציור קצת מהרוח שלהם. הציור שלי הוא ציור שמן קלאסי וכך גם הנושא - ציור פורטרטים. מסורת ציורי הדיוקנאות מקושרת בדרך כלל למעמד העליון ולרוב הם רשמיים מאוד. אצלי המצב הוא כמעט הפוך, אני מחפשת את הרגעים הקטנים והיומיומיים ביותר, אלה בעיניי הרגעים שמספרים לנו הכי הרבה על האנשים והעולם בו הם חיים. אני מתעדת את הישראליות העכשווית, היומיומית, החברתית והמשפחתית. זו מבחינתי הישראליות האמיתית".

 

עוד מידע על הרשמה לקורסים ניתן לקבל אצל אילה ויצנר, בתי המדרש בבינה, 03-5342997 או בכתובת ayala.bina@gmail.com

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים