בתנועה קדימה - חשבון נפש אזורי וקיבוצי עם רמי שני (רמשי) מניר יצחק
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

בתנועה קדימה

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 24.9.2009

 

רמי שני (רמשי) עם מיקרופון של גל'צ

חשבון נפש אזורי, וקיבוצי / רמי שני (ניר יצחק)

 

חשבון השנה החולפת, חיזק מאוד את עובדת היותנו אוחזים במטלה של נשיאת הבשורה. למרות כל מה שעבר האזור, הבית והאנשים שבו נשארו פה. יש בכך מסר של חזקות גדולה. של עצמה, שמקורה בדלק הפנימי המניע אותנו. חשבון זה, מצטרף לשנים אחרות, שבהן ידענו עליות וירידות.

 

עובדה: ביתנו הקיבוצי נמצא בתנועה קדימה. מצב רגיש מאוד, שכל טלטלה עלולה להוציא אותו משיווי משקל. למרות זאת, הדבר לא קרה. האטנו קצת והמשכנו ללכת בקצב המתאים לנו.

 

אנחנו מתקדמים ולא שוכחים, שיש חברים שצריך לחזק, לעזור להם להתגבר על משברים. שיש חברים שזקוקים ליד מכוונת. שיש חברים חדשים שבאים. שיש חברים שמהם צריך להיפרד ואחרים שאותם צריך לנחם ולעודד.

 

אנחנו מתקדמים ונעזרים לשם כך בכלים שיצרנו בעצמנו. באלו שעוזרים לנו ללכת, באלו שנותנים לנו את המשאבים ואת הכוח. באלו שסידרו לנו דרך יפה ללכת בה ובאלה שמובילים אותנו.

 

אנחנו מתקדמים ונושאים את אלו שרוצים לבוא אך נבצר מהם ומכוחם לאפשר להם להתקדם איתנו. את אלו שבעתיד יתבקשו לשאת את המשא על כתפיהם. את אלו שהובילו אותנו עד למקום בו אנו נמצאים, אך רוצים להמשיך את המסע.

 

אנו צועדים קדימה ויודעים, שמעבר לגווניי השקיעה יש צבעים של זריחה. שהתגברות על מכשולים מלמדת איך להימנע מהם. שאפשר ללכת ביחד ואפשר להיפרד לזמן מה ולהתחבר שוב מחדש. אנו לא שוכחים שכל ההולכים, אלו שעל הרגלים ואלו שנשאים על הידיים, אלו שתומכים ואלו שנתמכים, אלו שיגיעו ואלו שהלכו, שכולם כולם הם אנשים והם חברים איתנו.

 

הבית, אומרים אלו שמסוגלים בנפשם לקלוט את נפשו, הוא זה שבוחר את האנשים. חוויותיו המוקרנות, משליכות על הבאים אליו והוא משדר להם בדרכים שונות אם הוא רוצה בהם. חבל הבשור הוא ביתנו. אם הוא בחר לרצות אותנו אתו, יש לו את הסיבות שלו. עלינו מוטל גם בשנה הבאה, לעמוד במטלה שהוא הטיל עלינו. ואם עשה זאת, אין ספק, שאנחנו ראויים להיות אלו הנושאים את הבשורה.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים