סדרת כנסים אזוריים להסברת זכויות חד-הוריות בקיבוץ
סמדר סיני

סדרת כנסים אזוריים להסברת זכויות חד-הוריות בקיבוץ

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 31.8.2009

 

"באופן יחסי, יש בקיבוצים יותר משפחות חד-הוריות מאשר בכלל החברה (13%), ועדיין יש קיבוצים שלא יודעים איך "לאכול" את ייחודיותן, מעמדן וצורכיהן של משפחות אלה". במונולוג פתיחה זה מסבירה ד"ר סמדר סיני, מנהלת היחידה התנועתית לקידום נשים, יוזמה חדשה- כנסים אזוריים, שמטרתם הסברה והטמעה של זכויות משפחות חד-הוריות בקיבוץ מתחדש.

 

הכינוס הראשון יתקיים "אחרי החגים", אלא מה, (ב-25.10) במועצה אזורית מטה אשר. הוא מהווה שיתוף פעולה עם מחלקות נשים ורווחה במועצת מטה אשר.

 

"מדובר על המשך מהלך שהחל בראשית השנה", מסבירה סמדר, "אז הכנו, בשיתוף ארגון נעמ"ת, מסמך הכרת זכויות שנועד להבהיר, הן לחד-הוריות והן להנהלת קיבוץ, כיצד ראוי להתייחס ל"משפחה חד-הורית". לאחר פרסומו בתקשורת הקיבוצית, פנו אלי נשים רבות, ומנהלי קהילה, אשר ביקשו להיעזר בתנועה ובהמלצותיה, בהקשר זה. לכן חשבתי שיהיה נכון להציף את הנושא במפגשי שטח", היא מספרת.

 

לצד כנסים באזורים אחרים, מתוכננים מפגשים עם מנהלי קהילה בקיבוצים, עם מחלקות רווחה במועצות אזוריות, וזאת במטרה להיטיב עם מצבן של נשים חד-הוריות בקיבוץ.

 

יש כתובת

 

ועדכון נוסף מפעילות היחידה לקדום נשים: נמשכים מפגשי חברות שסיימו קורס ממונות מניעת הטרדה מינית. קורס שני נפתח במועצה האזורית מטה אשר באוגוסט, קורס נוסף יפתח בבאר שבע, לקיבוצי דרום הארץ, ושלישי לקיבוצי מועצת מנשה. בסך הכל הוכשרו לתפקיד כ-130 נשים מקיבוצים שונים. הממונות נפגשות אחת לחודשיים שלושה באזורים השונים ומהוות קבוצת תמיכה, לימוד והחלפת מידע.

 

למסמך "דעי את זכויותיך - זכויות המשפחה החד-הורית בקיבוץ המתחדש" - לחצו כאן

 

לאתר היחידה לקידום נשים - לחצו כאן

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים