בשערי בקו"ם - זכויות חיילים משתחררים וברכה למתגייסים

בשערי בקו"ם

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 14.7.2009

 

יואב מרגלית

ביטחון: מצגת פירוט זכויות משתחררים, וברכה למתגייסים

 

ילידי שנתון 88'-89' פושטים מדים בימים ובשבועות הקרובים. לכבודם, וגם לשימוש הוריהם, מפרסמים אנשי מחלקת הביטחון של התנועה, יואב מרגלית (נצר סרני) ונוקי גולדפישר (קבוצת שילר) מצגת עדכנית בה פירוט זכויות חייל משוחרר של הקרן להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון. כמו כן, מפורטות במצגת המלצות למימוש זכויות עתידי. מוזמנים להיכנס לכתובת www.kibbutz.org.il/bitachon ולהיעזר במידע רלוונטי.

 

יש כאלה שעומדים לפני שחרור, אחרים לפני גיוס. בברכה למי שאמורים להתגייס בחודשים הקרובים, כותבים נוקי ויואב: תלמידי שנתון י"ב סיימו את בחינות הבגרות, את פרק הילדות. חלקכם יוצאים לשנת שירות, אחרים לנופש או לתקופת עבודה קצרה. מעבר לפינה- השירות הצבאי.


לקראת הטירונות, שהיא שלב ראשון וקשה לכולם, בו עוברים באורח-חד מאזרחות לשגרת חיים צבאית. זהו שינוי משמעותי, שמחייב "החלפת דיסקט", ויכולת לקבל מרות גם של מפקד זוטר, בן גילכם.

 

ישנם כאלה שהמעבר קשה להם יותר. אנו ממליצים לא לשמור מצוקות בבטן. שתפו את סביבתכם הקרובה בקשיים, בהתלבטויות, במצוקות. אין בכך בושה, להפך. זה טבעי. הסתייעו בחברים, במשפחה, במפקדים או באנשי המקצוע ביחידה.

 

זכרו תמיד - הזמן אינו עוצר. גם תקופות קשות - מסתיימות. כל חוויה מחשלת, כל זיכרון - מעצב.

 

צאו לדרככם זקופים, זכרו מי אתם, מהיכן הגעתם ולמה אתם שואפים. אנו עמכם לכל אורך הדרך. צאתכם לשלום ושובכם בריאים ושלמים בגוף ובנפש.

 

לאתר מחלקת הביטחון - לחצו כאן

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים