מועצת התנועה מה-2/7 מביעה התנגדות נחרצת להפרטת קרקעות המדינה, ומכירתן במסגרת הרפורמה במנהל מקרקעי ישראל
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

התנועה הקיבוצית מביעה התנגדות נחרצת להפרטת קרקעות המדינה, ומכירתן במסגרת הרפורמה במנהל מקרקעי ישראל

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 2.7.2009

 

 

מזכיר התנועה הקיבוצית, זאב (ולוולה) שור: "מכירת אדמות הלאום פוגעת באינטרס הלאומי ומחלישה את הציונות". ההחלטה התקבלה פה-אחד על- ידי משתתפי מועצת התנועה הקיבוצית, שהתכנסה היום באפעל.

 

מועצת התנועה הקיבוצית שהתכנסה היום בסמינר אפעל החליטה היום פה-אחד על התנגדות נחרצת להפרטת קרקעות המדינה ומכירתן, כפי שמוצע ברפורמה במנהל מקרקעי ישראל, שאושרה לאחרונה על ידי ממשלת ישראל. מהלך הרפורמה בממ"י נדון כעת בוועדת הכלכלה בכנסת טרם העברתה לקריאה ראשונה במליאת הכנסת.

 

על פי נוסח ההחלטה שהתקבלה, "לביצוע הרפורמה הנדרשת במנהל מקרקעי ישראל לא צריך להיות כל קשר עם הפרטה ומכירה של קרקעות הלאום. הפרטת קרקעות המיועדות למגורים ולתעסוקה, תביא בהכרח, תוך מספר שנים, גם להעברת השטחים הפתוחים לידיים פרטיות. בדרך זו, תתאפשר השתלטות בעלי הון מעטים, ישראלים וזרים, על הרזרבות הקרקעיות של המדינה. מהלך זה מנוגד לאינטרסים הלאומיים והחברתיים שלנו, וכאשר מדובר בקרקעות הלאום הוא מנוגד לרוחו ולמטרותיו של המפעל הציוני".

 

מזכיר התנועה הקיבוצית, זאב (ולוולה) שור אמר כי "מכירת אדמות הלאום מחלישה את הציונות, ופוגעת באינטרס הלאומי". אנו מחויבים להמשיך להתייחס לאדמות המדינה בבחינת "לעבדה ולשמרה", זהו הציווי לו נדרשנו מאז ימי ראשית הציונות, אנו מחויבים לו גם היום, והקיבוצים יהיו מחויבים לו גם בעתיד", אמר.

 

לקריאת ידיעה בנושא ב"כלכליסט", 5.7.09 - לחצו כאן

לקריאת ידיעה בנושא ב-ynet מ-3.7.09 - לחצו כאן

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים