התנועה ביקרה בקיבוץ בית גוברין

התנועה ביקרה בקיבוץ בית גוברין

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 30.6.2009

 

גוברין גוברין: "צוות מרקי" ביקר בקיבוץ בית גוברין. עם מרקי לוי, מנכ"ל התנועה, היו עמרי כנען (אגף רכזים), שלומי אילן (התחדשות הקיבוץ), תמי ענבר (צמיחה דמוגרפית) ואיציק עוז, מארגן הביקור, מלווה הקיבוץ מטעם התנועה.

 

הביקור החל בסיור במפעל "בי גי פולימרים", שמתמודד לפי דברי מנהליו במציאות תחרותית מורכבת וקשה בשנים האחרונות. נקודת אור היא מיזוג שהולך ונרקם עם חברה מקבילה מהתחום.

 

המשך הביקור היה התכנסות במועדון הקיבוץ וקבלת סקירה מקיפה על מצב הקיבוץ, מבנה העסקים והתהליכים הקהילתיים. נציגי התנועה הראו מצגת ובה סיכום חמש-שנתי של מאזן הקיבוץ. כמו גדולה של נתונים דמוגרפיים וכלכליים, מגמות התפתחות או נסיגה. בשיחה עם ממלאי תפקידים נידונו נושאים עמם מתמודד הקיבוץ, וגם בשורת התנועה על אפשרות קבלת משכנתא לבנייה לחברים חדשים בקיבוצים ומשמעותה לבית גוברין, מצבו הכלכלי של הקיבוץ - מציאות כלכלית לא מזהירה ולצדה "נקודת האור" - עצירת "הדימום" וקיבוע הכנסה קבועה. הסדר החזר חוב שנעשה מאפשר לקיבוץ להתקיים. בקהילה - הקיבוץ נוהג בחוכמה רבה בכך שהוא מקדם תהליך קליטה בקיבוץ. עתידו של קיבוץ בית גוברין הוא בגידול הדמוגרפי ובהתפתחותו כישוב חי.

 

מבית גוברין השתתפו אורן מיתקי, יו"ר, טלי בן ענת, מנהלת קהילה, דורון לוז, מרכז משק, יורם בן-ארי, מנהל מפעל, זיזיל קצב, רכזת קליטה, שלומית, חברת "מעברים", וערן ורדון, פרויקטור קליטה.

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים