הזמנה לכנסים אזוריים עם מזכיר התנועה (אלונים, מילואות וגרנות)
הזמנה לכנסים אזוריים עם מזכיר התנועה (אלונים, מילואות וגרנות)

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 29.6.2009

 

במסגרת פעולות לחיזוק הקשר עם קיבוצים, עם חברים וממלאי תפקידים, יוצא מזכיר התנועה, ולוולה, לסדרת מפגשי שטח בשמונה אזורים בארץ. שלושה מועדי כנסים כבר נקבעו: כנס ראשון יערך בקיבוץ אלונים, ב-16/7 בשעה 16:00 והוא מיועד לקיבוצי עמק יזרעאל. כנס שני בארגון אזורי "מילואות", ב-2/8 בשעה 16:00 ומוזמנים אליו מקיבוצי גליל מערבי. כנס שלישי יערך בגרנות, ב-20/8 בשעה 09:00 ומוזמנים חברים מקיבוצים גרנות.

 

מטרת קיום הכנסים היא לפגוש כמה שיותר ממלאי תפקידים וחברים מקיבוצים שונים, לדווח על פעילות התנועה, לשמוע ולחוש את "השטח". בכל מפגש יתקיים דיון פתוח סביב האירוע הטראגי בקיבוץ רמת הכובש, ונביא עדכונים בנושאי קרקעות, רפורמה במנהל מקרקעי ישראל והשלכתה על קיבוצים, שיכון - משכנתא לחברים חדשים, השגת מימון מדינה לשיקום תשתיות פיזיות, והמלצות התנועה בהתייחסות לאוכלוסיית חברים גמלאים.

 

בן שלום ואלימות

 

בגרנות יחולק הכינוס לשניים - לאחר המפגש עם ולוולה, תתקיים סדנה על התמודדות עם מצבי אלימות בקיבוץ, בהנחיית חברת 'ברק בן שלום'. מטרת המפגש, אומר עמרי כנען, מלווה קיבוצי גרנות מטעם התנועה, היא להעמיק את ההבנה של תופעת האלימות בחברה בכלל ובקיבוץ בפרט, ולהכיר למשתתפים כלים בסיסיים וראשוניים למחשבה ולהתמודדות עם המציאות הזו-בתפקידם כמנהלים בקיבוץ. בסדנה נעסוק במקורות תופעת האלימות בחברה ובהקשר הקיבוצי, ומקומו של מנהל בניהול התמודדות עם אלימות.

 

חברת "ברק, בן שלום" עובדת בקיבוצים ומתמחה בהתמודדות עם אלימות. החברה מייעצת בטיפול בנושא האלימות למשרדי הממשלה, במערכות חינוך, במערכות בריאות ובמוקדי השירות של עובדים סוציאליים.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים