נותנים גז - בארי הולצמן מונה מטעם התנועה לטיפול בנושאי קרקעות, שיכון ותשתיות בקיבוצים
נותנים גז

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 15.6.2009

בארי הולצמן. צילום: אריה גנתון
 

בארי הולצמן מונה לטיפול בנושאי קרקעות, שיכון ותשתיות בקיבוצים

 

בשבוע הבא יחל בארי הולצמן (עין חרוד איחוד) את עבודתו כ"פרוייקטור" מטעם התנועה הקיבוצית לטיפול מרכזי בקרקעות, שיכון ותשתיות פיזיות - שלושה נושאים מהחשובים ביותר של סדר יומו של כל קיבוץ.

 

בארי הולצמן (65), החל דרכו בחינוך בלתי-פורמלי, ניהול תעשייה ובתקופת ממשלת ברק כיהן במשרד ראש הממשלה בראשות אגף לתאום ובקרה של החלטות משרדי ממשלה בנושאים חברתיים וכלכליים. בשנים האחרונות עוסק הולצמן בתכנון פיתוח כלכלי וחברתי של יישובים, ובראשות עמותת "אדמתי" שמנהלת מאבק למען זכויות ההתיישבות העובדת בקרקעות שבחזקתם.

 

מזכיר התנועה, זאב (ולוולה) שור, אמר כי בארי יעבוד כחלק מאגף הכלכלה התנועתי. במסגרת עבודתו יעסוק הולצמן בקידום שורת נושאים מהחשובים ביותר לקיבוצים, לצמיחתם ולהבטחת עתידם כקיבוצים. מטרה נוספת במינויו של הולצמן הוא קידום אמירה ופעילות משותפת של המגזר הקיבוצי במאבק על עיגון זכויות חקלאים בקרקע וזכויות חכירה בחלקת הבנייה בקיבוץ, בהשגת משאבים לשדרוג תשתיות פיזיות בקיבוצים ובשיכון. התרת חסמים בנושאים אלה תהווה מנוף אדיר למהלכי צמיחה שעוברים קיבוצים בשנים האחרונות.

 

בארי הולצמן אמר השבוע כי יפעל להביא מניסיונו ומעמדותיו העצמאיות בכדי להצליח במשימות, לטובת ביטחון כלכלי לחברים בקיבוצים ושמירת זכויותיהם.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים