חיבוק לחד-הוריים - התנועה הפיקה מסמך בו ריכוז זכויות של משפחות חד-הוריות
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
סמדר סיני
חיבוק לחד-הוריים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 25.5.2009

התנועה הפיקה מסמך בו ריכוז זכויות של משפחות חד-הוריות

 

התנועה הפיקה מסמך נוסף בסדרת "דע/י את זכויותיך". קהל היעד הפעם הן משפחות חד-הוריות בקיבוצים. המסמך מופץ משבוע זה לקיבוצים ולכל המעונין.

 

היוזמה היא של סמדר סיני (עין גב, היחידה לקידום נשים) לשיתוף פעולה משפטי בין התנועה לארגון נעמת, במטרה להביא למודעות של הנהגות וחברים את נושא זכויות המשפחות חד-הוריות בקיבוץ. המסמך מכיל מידע על זכויות חד-הוריות מהמדינה ומהקיבוץ. הסעיפים מתייחסים לזכויות בביטוח לאומי, ארנונה, מענקי לימודים לילדים ומזונות, בדיור ובריאות.

 

"על אף שהמדינה נסוגה בה מהתחייבויותיה למגזר משפחות חד-הוריים אני מקווה כי בקיבוצים ייקחו בחשבון שחברי קבוצה זו מוצאים עצמם מוחלשים כלכלית כתוצאה משינויים באורחות חיים בקיבוץ" אמרה השבוע סמדר, וציינה כי במקרים שמגיעים לטיפולה היא מוצאת שלא תמיד קיימת רגישות מספקת למכלול קשיי חד-הוריים. "בכוונתנו להעביר מסמך זה למזכירויות והנהלות קיבוצים, דרך הרכזים-מלווי קיבוצים, ודרך מדורי קידום נשים במועצות אזוריות" אמרה.

 

אוכלוסיית המשפחות החד הוריות הולכת וגדלה בחברה הישראלית, ובאופן יחסי, גם בחברה הקיבוצית. קיבוץ נדרש במסגרת תקנות הערבות ההדדית להתייחס לקבוצה ייחודית זו ולצרכיה. "אני מקווה כי ההמלצות במסמך שגיבשנו יסייעו במקרים של מחלוקות ותאפשרנה לקיבוצים לפתיחות ואכפתיות גדולה בנושא" סיכמה.

 

את המסמך ניתן לקבל בטלפון 03-6925245.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים