מועדון 700 - יום עיון וסמינר על אבטלה בקיבוץ
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
אילנה נאור
מועדון 700

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 12.5.2009

 
יום עיון וסמינר על אבטלה בקיבוץ

 

המשבר הכלכלי לא פוסח גם על הקיבוצים. פיטורים, אבטלה והשמה מחדש הפכו להיות נושא מרכזי גם אצלנו, ובמרכזו של יום עיון שמארגנת התנועה בשיתוף המכון לייעוץ ופיתוח ארגוני, ביום ג' 26.5.09  באפעל. קהל היעד הם מנהלי משאבי אנוש בקיבוצים, מנהלי קהילה, מזכירי קיבוץ ורכזי משק.
 
אילנה נאור, יוזמת הכינוס ומנהלת יחידת מש"א בתנועה הקיבוצית, מסבירה: כ-700 חברי קיבוץ פוטרו בחודשים האחרונים מעבודתם, רבים היו "עובדי חוץ", אחרים פוטרו, בדרך כלל בדלית ברירה מעבודתם בתעשיית הקיבוץ או מאחד הענפים. ההיקף מחייב מהלך. החלטנו לקיים יום עיון במסגרתו נקיף את הנושא ברמת המדינה וביטוח לאומי, יחסי עבודה וזכויות, היבטים פסיכולוגיים, משפטיים, ומידע ודוגמאות התמודדות מהשטח.
 

את הכינוס יפתח מזכיר התנועה, ולוולה, אחריו ח"כ יצחק (בוג'י) הרצוג, שר הרווחה והשירותים החברתיים, ד"ר אירית בר-נתן (מנהלת "אתר הקיבוצים") שתציג אתר חדש שמטרתו  עזרה למחפשי עבודה ולמנהלי מש"א. גליה רבינוביץ' על היבטים פסיכולוגיים של אבטלה על חיי המובטל וסביבתו, הנרי אלקסלסי ועו"ד יעקב אברהמי על יחסי עובד מעביד בקיבוץ, אילנה נאור (משאבי אנוש בתק"צ) על נהלים ונוהגים לעת אבטלה והשמה מחדש, דליה איל (מנהלת מעברים בעמק) תציג פתרונות תעסוקתיים, ומנהלי מש"א מקיבוצים יציגו תמונת מצב בקיבוצם.

 

להזמנה לסמינר בן 3 מפגשים בנושא

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים