ויינברג מסתערת - ועדת הביקורת התבשרה על 15 קיבוצים שיאיישו מחדש ועדת ביקורת פנים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

ויינברג מסתערת

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 1.5.2009

 

ועדת הביקורת בגעתון. התחדשות להקת המחול

ועדת הביקורת יצאה "לשטח". והתבשרה על 15 קיבוצים שהחליטו לאייש מחדש ועדת ביקורת פנים

 

ב-15 קיבוצים בהם לא פועלת עדיין ועדת ביקורת פנים החל מהלך מוחשי לאיוש ועדה, וקביעת הגדרת תפקידיה וסמכויותיה, כמו גם תקצוב להפעלתה. על כך מסר מבקר התנועה הקיבוצית, משה תרשיש (יפעת), בעת ביקור שקיימה ועדת הביקורת התנועתית, בראשה עומדת מיכל ויינברג (מסילות) בכפר המחול בגעתון, ובקיבוץ המתחדש כישור, שמתפקד ככפר טיפולי- כישורית. חמישה עשר הקיבוצים שנכנסו למעגל ועדות הביקורת הם חלק ממהלך רחב שמובילה ועדת הביקורת התנועתית להרחיב את כמות ועדות ביקורת הפנים הפועלות בקיבוצים. במסגרת המהלך ביקר תרשיש בחודשים האחרונים ב-45 קיבוצים, לצד המשך הביקורת של מחלקות ואגפי התנועה על פי תוכנית העבודה השנתית שאושרה, ובחינת תפקידו של "נציב תלונות ציבור" בקיבוץ.

 

בסיור שקיימו חברי ועדת ביקורת של התנועה הקיבוצית בכפר המחול של להקת המחול הקיבוצית נערך מפגש עם פיני פלד, מנכ"ל "ברית התנועה הקיבוצית", נתן טל, מנהל הלהקה, והגזבר גיורא יעקובוביץ. חברי הוועדה יכלו לחוש מקרוב את אשר דנים בו בשנתיים האחרונות בפרויקט, אולמות הריקוד והמבנים ששופצו, ויחסים הגומלין עם הקיבוץ.

 

התרגשות נוספת ציפתה לוועדה בכישור, קיבוץ מתחדש, עם 60 חברים שמתכוננים לבנות את ביתם בקיבוץ. בכישור נמצאת קהילת כישורית - קהילה ייחודית של אנשים בוגרים עם צרכים מיוחדים. בפגישה המרגשת סיפרו מובילי המיזם - שוקי, יהודה ויעל - על הפעילות ב"כישורית" ועל הקיבוץ, והתרשמו עמוקות מהעשייה החברתית, ומאיכות הטיפול והמקום.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים