אין כמו בבית (הסיעודי) - משרדי הבריאות והרווחה הממשלתיים פועלים לשדרוג בתי סיעוד בקיבוצים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
יעל אייזנר

אין כמו בבית (הסיעודי)

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 20.4.2009

 

 

משרדי הבריאות והרווחה הממשלתיים פועלים לשדרוג בתי סיעוד בקיבוצים

 

מסביב הכול פורח, האביב בעיצומו, ויעל אייזנר (מעגן מיכאל), מנהלת מחלקת בריאות ורווחה בתנועה הקיבוצית חוזרת עם בשורות: התקדמות בפרויקט סיוע שדרוג בתים סיעודיים המוגדרים "משפחתיים", בקיבוצים. 16 קיבוצים פנו לפני כחצי שנה לסיוע הקרן לקידום תוכניות בסיעוד, לצורך שדרוג הבית הסיעודי המשפחתי. ארבעה קיבוצים התבשרו לאחרונה כי תוכניותיהם כבר "בצנרת" האישורים של משרד הרווחה, ובכל האחרים מתוכננים במהלך חודש הקרוב סיורי למידה של ועדה בינ-מישרדית הכוללת נציגי משרד הבריאות, הרווחה, הביטוח הלאומי ומחלקת בריאות ורווחה שלנו - התנועה הקיבוצית. מטרת הסיור היא להכיר את המציאות בבית הסיעודי ובקיבוץ, וללמוד על מידת הדחיפות ודרכי הסיוע.

 

"מסיורים קודמים אנו למדות שיש הרבה רצון טוב ומוכנות מצד נציגי המשרדים הממשלתיים 'ללכת לקראת' הקיבוצים, ובראשם מצד אורנה בר - מנהלת הקרן לקידום תוכניות בסיעוד, ולסייע בהתאמת המבנים לצרכים כך שיאפשרו טיפול איכותי ורווחה לדיירים. אנו ממשיכות לסייע לקיבוצים להכין את הבקשות והתוכניות לגורמי המקצוע במשרדי הממשלה, כך שהתהליך יתקדם במהירות וביעילות.

 

בשורה: תקציב לשדרוג מוסדות ומוקדי שירות לקשישים
 

פרויקט נוסף במימוש, אף הוא עם המשרד לענייני גמלאים, שהעמיד תקציב תמיכה במוסדות ומוקדי מתן שירותים לגמלאים בקיבוצים.

 

ארנה זמיר (הראל), שותפתה של אייזנר, שופכת אור:  ביחד עם אנשי קשר במשרד אנו עוסקות בחודשים האחרונים באיתור קיבוצים העומדים בקריטריונים של פרויקט אשר נועד לתמוך בקיבוצים חלשים כלכלית, בהם שיעור גדול יחסית של חברי קיבוץ בגיל גמלאות. המימון שיתקבל במסגרת הפרויקט יסייע לחלק מהקיבוצים לשדרג תשתית של מוסדות ציבור ומוקדי מתן שירות לטובת קשישים.

 

ובאותו נושא כמעט, התחלנו בגיוס מחודש לקראת שנת הפעילות תשס"י לפרויקט נוסף עם המשרד לענייני גמלאים - והדרת פני זקן. במסגרת הפרויקט בני ובנות שירות לאומי מבקרים זקנים בביתם ועוסקים יחד עמם בפעילות העשרה ופנאי. בשנה האחרונה נערך הפרויקט בהצלחה רבה בקיבוצים נגבה, גלאון ודגניה א'. בשנה הבאה נרחיב גם לקיבוצים נוספים.

 

בשגרת העשייה ממשיכות השתיים, אייזנר וזמיר, ללוות קיבוצים במשימות שונות בתחומי רווחה ובריאות. "המשבר הכלכלי העולמי והמקומי איננו פוסח על הקיבוצים, על תקציבי קהילה, על קיום מערכות בריאות ורווחה לטובת החברים, ומציאות זו מצריכה חשיבה ובחינה מחודשת של הפעילויות", הן אומרות, ומזמינות בעלי התפקידים להיעזר בהן בהתמודדות עם מילוי צורכי החברים בעת הזו, של תקציבים מוגבלים.

 

לאתר מחלקת בריאות ורווחה
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים