הנושפים באים - תזמורות בני הקיבוצים מתכנסות בפסח לנגינה משותפת
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
צילם: עודד ליפשיץ

הנושפים באים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 10.4.2009

 

תזמורות בני הקיבוצים מנצלות את חופשת הפסח להתכנסות ונגינה משותפת. שתי תזמורות כלי הקשת, "הצעירה" ו"הבוגרת" ניגנו במסגרת כנס תזמורות של מתא"ן (מפעלי תרבות ואמנות לנוער).

 

את מדור המוסיקה במחלקת החינוך של התנועה הקיבוצית, בחסותה פועלות התזמורות, מנהלת שלומית דגן (מעגן מיכאל). שלומית מציינת כי התזמורת, אותה מנהל ניצן כספי (מגן) מונה שלוש חטיבות: תזמורת נושפים שמנצחה הוא עופר עין הבר והיא מונה 70-80 נגנים מכיתות ז' עד י"ב, ותזמורת כלי קשת צעירה, עליה מנצח גלעד הילדסהיים ומשתתפים בה ילדים  מכיתות  ד' עד ח'. אנסמבל כלי קשת בוגר בו משתתפים נגנים מכיתה ח' עד י"ב, מנצחה הקבוע הוא אורי חן, שהוא גם מורה לצ'לו לתלמידים רבים.

 

 רפרטואר התזמורות כולל מוסיקה קלאסית, רומנטית, ישראלית וקלה. הנגנים - בני קיבוצים, אך גם בני מושבים, יישובים קהילתיים וערים - נפגשים שלוש פעמים בשנה לכנסים של חמישה ימים. התזמורות נהנות מתמיכה של המועצות האזוריות ומקשר הדוק עם אולפני המוסיקה שעל יד המועצות.

 

 קונצרט הסיום של התזמורות יהיה מאחורינו עם סגירת הגיליון, אך לפנינו קונצרט הסיום של  תזמורת הנושפים שתתכנס בניר העמק בניצוחו של עופר עין הבר ביום שני 13/4/09 בשעה 17:30 באולם בקיבוץ מזרע.

 

שלוש התזמורות - כלי הקשת והנושפים יחזרו וייפגשו בחופשת הקיץ, ואנו כבר בעיצומן של ההכנות, מספרת שלומית.

 

לאתר מחלקת החינוך - למדור המוזיקה
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים