תקווה חדשה - מתנדבי מח' בריאות ורווחה בשטח: מבררים זכויות עבור 1300 ניצולי שואה
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
יעל אייזנר

תקווה חדשה

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 31.3.2009

 

 
מתנדבי מחלקת בריאות ורווחה בשטח: מבררים זכויות עבור 1300 ניצולי שואה

לאחר שעברו אחד עשר מפגשי לימוד בקורס ללמידת מיצוי זכויות ניצולי שואה יצאו 27 המתנדבים, חברים קיבוצים שונים, לעבודה מיצוי הזכויות עבור חברים מקיבוצם, מקיבוצים שכנים וכפי שלמדנו בכינוס, ההצלחה עשתה לה כנפיים גם אל תושבי ערים שזקוקים לסיוע.

 

במפגש שקיימו השבוע בבית התנועה בתל-אביב, עם יוזמי הפרויקט - ארנה זמיר ויעל אייזנר ממחלקת בריאות ורווחה, ועם נציגי עמותת אביב לניצולי שואה - נמסרו דיווחים על הצלחות, כישלונות וניתנו "טיפים" להתנהלות נכונה מול הגורמים השונים - ביטוח לאומי ומשרד הרווחה, הקרן לרווחת ניצולי שואה וועידת התביעות, ופנייה לקרנות שונות בהן צבורים כספים ייעודיים עבור יוצאי מדינות כמו אוסטריה, הונגריה, טוניס, בולגריה ורומניה.

 

אייזנר וזמיר, נרגשות מהתייצבות המתנדבים וממחויבותם למשימות, ציינו לאחר המפגש כי המתנדבים פועלים כעת בקרב כ-1300 ניצולי שואה בקיבוצם ובקיבוצים שכנים, ולתושבי ערים שונות, ומהווים כתובת עבור אנשי רווחה במועצות אזוריות, בכל הקשור לדרכים אפקטיביות של מיצוי זכויות עבור הניצולים.

 

דבר אחד ציינו כל המתנדבים - את השירות המקצועי והחם אותו נותנים אנשי עמותת "אביב לניצולי שואה", שנענים לכל פנייה ובקשת התייעצות.

 

עמותה חדשה - ילדות עשוקה

 

לכינוס המתנדבים הגיע גם יוחנן רון, מנכ"ל "ילדות עשוקה" - עמותה חדשה שחבריה הם ניצולי שואה שהתפצלו מעמותת יש (ילדי שואה). בכינוס הסביר: "עד לפני שנתיים וחצי לא הוכרתי כזכאי לפיצויים, כעת החלטתי לעזור גם לאחרים. עמותת ילדות עשוקה תתמקד במספר דרישות מהמדינה ומוועידת התביעות: השוואת הפיצוי של יתומי השואה לפיצוי שקיבלו יתומי הוורמכט והואפן אס אס, פיצוי גורף לכל ילדי השואה בגין הפגיעה בכושר השתכרותם, גמלה גורפת בגין פגיעה נפשית ופיזית קשה וחריגה הנובעת מגילם הצעיר של הקורבנות, וביטול ההתיישנות לגבי ילדי השואה ואפשור הגשת תביעות אישיות, דרישה לפיצוי נאות על ילדות עשוקה, להפוך את עניין הזכאות, בה מכירים הגרמנים, ולממשה לתשלום כספי באמצעות ועידת התביעות, שמערימה קשיים.

קהל היעד שלנו הם ילדי השואה ילידי 1928 עד מאי 1945. בישראל 120,000 איש עונים על קריטריונים אלו. במידה וועידת התביעות לא תיענה הפעם, נצא למאבק ציבורי מולה. ניתן ליצור קשר עם יוחנן רון בטלפון סלולרי 054-2233354.

 

לאתר מחלקת בריאות ורווחה
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים