המוציא והמביא - רן כוחן מצרעה, רכז "היחידה לתכנון תנועתי", מסיים תפקידו בתנועה
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
רן כוחן

המוציא והמביא - סיום הפרק

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 30.3.2009

 

השבוע נפרד מחברי מזכירות התנועה ד"ר רן כוחן (צרעה) שמילא את תפקיד רכז "היחידה לתכנון תנועתי" מאז איחוד שתי התנועות והקמת "התנועה הקיבוצית". בדברי פרידתו אמר רן כי מעתה מלאכת כתיבת ועריכת הפרוטוקולים של המוסדות הסטטוטוריים של התנועה, עוברת לטיפולו ולאחריותו של עמיקם אוסם (אפיקים). "במבט לאחור, במידה מסוימת של שביעות רצון וכן במידת הצניעות המתבקשת, אני יכול להיות בהחלט גאה על כך, כי כל פרוטוקול של ועידה; מועצה; מזכירות רחבה (כן, כן, היה לנו פעם "מוסד" כזה) ומזכירות התנועה – ללא יוצא מן הכלל – שנכתבו בעשור האחרון, נושאים עליהם את חותמי האישי. מדובר במאות רבות של פרוטוקולים וסיכומים, לא רק של מוסדות אלה, אלא גם של עשרות ומאות ישיבות של גופים תנועתיים ואחרים, כאלה שנתבקשתי על ידי מזכירי התנועה לסכמם ולהפיצם לנוגעים לדבר.  מבחינה זו בלבד, כל מי שירצה יום אחד לכתוב את ההיסטוריה של "התנועה הקיבוצית" (איחוד התק"ם והקבה"א), טרם הקמתה הפורמלית, והחל מרגע שהחלה את צעדה הראשון ועד עצם היום הזה, יצטרך להסתמך על מה שנכתב ונוסח במידה רבה על ידי.

 

כוחן מזכיר כי במהלך התקופה האמורה היה שותף פעיל – יחד עם יוסי בן-שאול (מעברות) – לכינוסן של 5 ועידות תנועה: ועידת בארי (1999);  ועידת מגן (1999 – ההכרזה על איחוד התנועות הקיבוציות); ועידת כנרת (2000 – הוועידה הראשונה של התנועה הקיבוצית);  ועידת עין החורש (2003):  וועידת כפר בלום (2006). בכולן הייתי מעורב עד למעלה מראשי, גם בהיערכות הארגונית-לוגיסטית וגם בהכנת וכתיבת ניסוח הטקסטים והתכנים: חומרי רקע; ניסוח הצעות ההחלטה וכן ניסוח ההחלטות שהתקבלו. גם על זאת אני מתבונן לאחור בהרגשת סיפוק רבה.

 

לכל חבריי ושותפיי למזכירות אני מבקש לומר המון תודות על תקופת פעילות תנועתית מעניינת, רבת תהפוכות ורבת אתגרים. בעתיד  ודאי עוד ניפגש בצמתי דרכיה ובשביליה של התנועה הקיבוצית ושל הבית הקיבוצי.

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים