מנהל חדש למטה לצמיחה דמוגרפית - איציק שפרן מעין השופט
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
מנהל חדש למטה לצמיחה דמוגרפית

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 3.3.2009

 

איציק שפרן

איציק שפרן (57) חבר עין השופט, נבחר לניהול המטה לצמיחה דמוגרפית בתנועה הקיבוצית. הוא מחליף את עמיקם אסם מקיבוץ אפיקים. שותפיו של שפרן במטה הם תמי ענבר (קדרים) וערן גליק (מרום גולן).

 

שפרן בוגר קורס מינהל עסקים ביחידה ללימודי חוץ של אוניברסיטת חיפה, כיהן בעבר כמנכ"ל אמב"ל (ארגון מגדלי בקר לבשר), בצוות מועצת הבקר ובצוות ההקמה של "בקר-תנובה". בשנים האחרונות מנהל שפרן את ענף הבקר בעין השופט ולאחרונה ניהל את פרויקט הרחבת הדירות בקיבוץ.

 

המטה לצמיחה דמוגרפית של התנועה הקיבוצית הוקם לפני כחמש שנים, במטרה לשים בצמרת סדר היום הקיבוצי את נושא הגדלת מספר החברים, ויצירת מסלולי קליטה ועיסוק בסוגיות נלוות כגון שיכון ודיור, חינוך וקשרי גומלין בין המצטרפים לאוכלוסיית החברים הקיימת.

 

השבוע אמר איציק כי "עתיד כל קיבוץ, בכל מבנה כלכלי ובכל רמת שותפות, טמון ביכולתו להתחדש ולצמוח מבחינת ההון האנושי. כחבר שבא מקיבוץ בעל מסורת רבת-שנים של קליטת בנים ומשפחות מבחוץ ורואה כיצד מהלכים אלה תרמו לחוסנו הכלכלי והחברתי. אני מקווה לסייע ביחד עם חברי לצוות להמשיך תהליכי צמיחה דמוגרפית בקיבוצים השיתופיים והמתחדשים. נעסוק בליווי צוותי דמוגרפיה ברמת הקיבוץ היחיד, צוותי דמוגרפיה במועצות אזוריות, בדרך למימוש ההתעניינות המחודשת בחיי קהילה קיבוצית.

 

מנתונים שפרסם בסוף שנת 2008 המטה התנועתי לצמיחה דמוגרפית עולה כי בשנים 2007-2008 נקלטו כ-2000 חברים חדשים  ב-85 קיבוצים. 

 

לאתר המחלקה לצמיחה דמוגרפית - לחצו כאן

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים