יום עיון: מיניות וזקנה בקיבוץ ב-17.3.09
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
מימין: יעל אייזנר, סמדר סיני, אורנה זמיר

יום עיון: מיניות וזקנה בקיבוץ

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 25.2.2009

 

 

צדדיה היפים והנעימים, וגם הפחות יפים של המיניות ב"גיל השלישי"

 

"נושא רגיש ומאתגר", כך מגדירות מארגנות יום עיון על "מיניות, זקנה ומה שבינהן" (17 במרץ מהשעה 09:00 בבית התנועה בתל-אביב). יום העיון הוא ארגון משותף של מחלקות התנועה - בריאות ורווחה וקידום נשים, ודונו בו בנושאי המיניות בגילאי הזקנה - על צדדיה היפים והנעימים, וגם הפחות יפים.

 

מארגנות המפגש, סמדר סיני, יעל אייזנר וארנה זמיר הסבירו השבוע כי יום העיון מיועד למנהלי רווחה, מנהלי בתי סיעוד, ממונות הטרדה מינית בקיבוץ, ומנהלי קהילה. "בדיונים ובהרצאות נתייחס לסוגיות של מיניות בריאה ומהנה ב"גיל השלישי", מה קורה למינית בתהליך ההזדקנות, מהי אחריות המעסיקים כלפי המטפלות בקשישים, דילמות שיתוף המשפחה בהתמודדות עם התנהגויות חריגות, ושיתוף בהצלחות וקשיים בהתמודדות", פירטו.

 

הרצאה על מיניות בריאה ב"גיל השלישי" תציג גילה ברונר, מנהלת השרות הסקסולוגי ב"שיבא". הרצאתה "מיניות וזקנה - כיצד לשמר את הטוב" תתייחס גם למצבים חריגים בהם נדרשת ראייה מקצועית, רחבה, המשלבת היבטים אישיים, משפחתיים וקהילתיים.

ליאור גל כהן, יועצת ארגונית ומנחת קבוצות, תרצה על השלכות החוק למניעת הטרדה מינית על הסביבה בה חיים הקשישים.

 

תשומת הלב לנושא הרגיש הופנתה בעקבות מספר מקרים של הטרדה מינית של מטפלות בידי קשישים בבתי סיעוד בקיבוצים. מזווית הראייה של מערך הרווחה ברור לנו שמיניות בריאה בגיל הזקנה היא אחד הצרכים המשמרים בריאות וחיים טובים. להבדיל, במצבים בהם יש הפרה של הבריאות כתוצאה מגורמים אורגנים או אחרים, יש מקום להתערבות ולשמירה על הגבולות, תוך הכרות עם החוק למניעת הטרדה מינית וקבלת כלים להתמודדות גם בגיל המבוגר.

 

מוזמנים להירשם באמצעות אגף החברה של התנועה הקיבוצית.

 

לאתר מחלקת בריאות ורווחה
לאתר היחידה לקידום נשים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים