בוקר של כיף - תערוכת צילומים ומיצגים גרפים לכבוד 100 שנות קיבוץ בגלריה בבארי
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

בוקר של כיף

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 29.1.2009

 

"בוקר של תרבות קיבוצית" וסיפורי הווי קיבוץ, הפעם במועדון וגלריה בארי בהשתתפות 100 אנשים מקיבוצים שונים, ימים ספורים לאחר סיום הלחימה. השתתפו ד"ר חגית בר"ט (סעד) עם זיכרונות ילדה מהחינוך המשותף בקיבוץ דתי, אמנון ורנר (כרמיה) ואבינועם אבני (נירים) במבחר סיפורים קצרים, ויובל בר וישראל נטע מבארי שסיפרו וקראו משירתם. אחריהם הרצה מוקי צור על ייחודה של האדריכלות הקיבוצית, לרגל צאת ספרו המשותף עם יובל דניאלי, ובהוצאת יד-יערי, על עבודתו של האדריכל הידוע מיסטצ'קין, שהרבה לעבודת בתנועת הקיבוצית.

 

חלק חדש באירוע הפעם היה פתיחתה של תערוכה חדשה בגלריה בבארי, בעריכתם של צור ודניאלי "פתחו את השער": תערוכת צילומים ומיצגים גרפים לכבוד 100 שנות קיבוץ. התערוכה היא תערוכה נודדת המתוכננת להיות מוצגת בשנתיים הקרובות בגלריות שונות ברחבי התנועה הקיבוצית ואולי אף מחוץ לה. התצוגה בבארי חנכה את התערוכה החדשה, שהיא חלק מסדרת פרויקטים של מכוני המחקר הקיבוציים, לכבוד 100 שנות קיבוץ. שיאם של פרויקטים אלה יהיה כנס בינלאומי לחקר הקומונות והרעיון השיתופי, שיתקיים בארץ בקיץ 2010.

 

אלון פאוקר (יד יערי) שיבח השבוע את אנשי בארי שהתעקשו לערוך את האירוע "אפילו במקלט" ושכנעו בכך את ארכיוני המחקר של התנועה הקיבוצית – יד-טבנקין, יד-יערי והמכון לחקר הקיבוץ באוניברסיטת חיפה - העומדים מאחורי הארגון והפקה של האירוע והתערוכה.

 

גורמי תרבות ואומנות המעוניינים בהשאלת התערוכה, ו/או בהפקת יום בנוסח "בוקר של תרבות קיבוצית" מוזמנים לפנות אל יובל דניאלי ב"יד-יערי" 052-4475441

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים