באים מאהבה - התנועה החלה הכשרת מתנדבים לעבודה עם חולי דמנציה ואלצהיימר בקיבוצים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

באים מאהבה 

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 29.1.2009

 

התנועה החלה הכשרת מתנדבים לעבודה עם חולי דמנציה ואלצהיימר בקיבוצים

המתנדבים באים

ל"ג צדיקים: בשמחה ובהתרגשות פתחו השבוע יעל אייזנר וארנה זמיר (המחלקת התנועתית לבריאות ורווחה) קורס הכשרת מתנדבים לטיפול בחולים עם דמנציה אלצהיימר ומחלות דומות. את הדרכת המתנדבים מבחינה מקצועית עושים אנשי עמותת עמדא לטיפול בדמנציה ואלצהיימר. 

 

בקורס משתתפים 33 מתנדבים, פנסיונרים צעירים, מקיבוצים שונים, שהגיעו לנושא חדורי רצון לנתינה ואהבה למען אלו שזיכרונם נפגם.

 

מטרת הפרויקט היא שיפור איכות חיי החולים בבית, והכנסת עניין וסיפוק לחיי החולה בדמנציה והמטפלים בו, על ידי פעילות משותפת המסייעת לשימור יכולות ומיומנויות.

 

"הרעיון להכשיר מתנדבים הינו יישום של השקפת עולם לפיה במערך הרווחה בקיבוץ יש מקום של כבוד לחברי קיבוץ המבקשים להתנדב למען חברים אחרים בקיבוצם", אמרה השבוע יעל אייזנר, רכזת המחלקה. "התחלנו בשנה שעברה עם הקמת מערך מתנדבים למען מיצוי זכויות ניצולי שואה. שיתוף הפעולה השנה הוא עם עמותת עמדא, שלקחה אחריות על הכשרת המתנדבים לעבודה עם החולים במחלות אלו בקיבוצים"

 

 נדבך נוסף הוא הדרכת בני משפחה במידע על המחלה, תקשורת עם החולה, הדרכה והכוונה על  שירותים בקהילה. שלבי הפרויקט הם הכשרת המתנדבים לטיפול ורכישת מיומנויות תקשורת עם חולים, ובשלב השני - ביקורי בית ומפגשים עם החולים, מלווים בהדרכה מקצועית שוטפת.

 

ארנה זמיר ציינה כי תפקיד המתנדבים יהיה איתור יכולות הקיימות של האדם, תרגולן באמצעות ערכת הפעלה לחולים עם דמנציה, והדרכת בני משפחה לגבי שילוב הפעילות בשִגרת היומיום. תפקיד המשפחה, הן אומרות, הוא להיות שותפה פעילה בפרויקט, לצפות ולהשתתף בפעילות בעת ביקור המתנדב וליישם אותה עד לביקור הבא של המתנדב.

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים