התנועה משיקה תוכנית "דע/י זכויותיך" למשפחות חד הוריות בקיבוצים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
סמדר. שת"פ עם נעמת

התנועה משיקה תוכנית "דע/י זכויותיך" למשפחות חד הוריות בקיבוצים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 28.1.2009

 

פרויקט "דע/י את זכויותיך" המיועד למשפחות חד-הוריות בקיבוצים יוצא לדרך, כך מדווחת סמדר סיני (עין גב), רכזת היחידה לקידום נשים בתנועה הקיבוצית.

 

הפרויקט, בשיתוף עם המחלקה המשפטית בנעמת, אמור לדבריה להעלות למודעות את נושא החד-הוריות, ולתת מענה לצורך גדול שעולה מהשטח, בפניות ומפגשים. עיקרו של הפרויקט - מתן מידע וייעוץ באשר לזכויות המגיעות מהמדינה, הסברת מעמדן בקיבוץ השיתופי והמתחדש, ותמיכה חברתית ונפשית באמצעות קבוצות תמיכה לכ-1500 נשים חד-הוריות בקיבוצים. במסגרת הפרויקט יופצו עבור הנשים מסמכים באשר לזכויות המגיעות להן. המסמכים יופצו גם לממלאי תפקידים בקיבוצים ובמועצות האזוריות.

 

אוכלוסיית החד הוריות מוגדרת על פי החוק כ"מי שהוא מפרנס יחיד, המגדל ילד אחד או יותר ואין אדם הידוע בציבור כבן זוגו". בקבוצה זו נמצאות רווקות מגדלות ילדים, וגרושות ואלמנות עם ילדים. את הצורך לסייע להן מסבירה סמדר בבקשות רבות שהגיעו "מהשטח", במפגשים ופניות של נשים שהעידו על הידרדרות משמעותי במעמדן עקב שינוי אורחות החיים בקיבוץ.

 

במדינת ישראל יש כ-144,000 נשים חד הוריות על פי הלמ"ס. השיתוף עם נעמת, מסבירה סמדר, הוא טבעי מכיוון נעמת נותנת את הסיוע המשפטי המקיף ביותר לנשים. האחראית על הקיבוצים במחלקה המשפטית של נעמת היא חברת קיבוץ צרעה, אליסיה לרנר.

 

לאתר היחידה לקידום נשים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים