בתנועה אחת גדולה - אחרי המלחמה
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

בתנועה אחת גדולה

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 26.1.2009

 

עם תום מבצע "עופרת יצוקה" מבקשים מזכירי התנועה, אנשי מחלקת הביטחון התנועתית להודות לעשרות קיבוצים, ובתוכם מאות חברים וממלאי תפקידים, ומועצות אזוריות בצפון, שעשו אירחו ופעלו למען תושבי הדרום, בשעתם הקשה. "אנו בטוחים שהקשר שבין קיבוצי התנועה כפי שבא לידי ביטוי בהירתמות המהירה, תחושת היחד, ההתנדבות, וחיבוקם של קיבוצי העורף את קיבוצי "העוטף" המחישו לכל את היותנו תנועה אחת גדולה.

 

לבנו עם קיבוץ מגל ומשפחת רובינזון על נפילתו של עמית ז"ל. אנו משתתפים גם בצערן של כל המשפחות שאיבדו במבצע את היקר להם מכל, ומאחלים החלמה מהירה לפצועים. תקוותנו לימים טובים, אך אם נידרש לשעת מבחן נוספת, נעשה זאת בהצלחה, בזכות היחד והשותפות- מקור כוחנו".

 

קו 680 לדרום

 

ממד נוסף בו פעלה התנועה - באמצעות אגף המשימות - הוא הפעלת מטה מתנדבים ארצי שפוזרו למשימות פיקוד העורף בדרום. לאחר פרסום היוזמה החל מבול טלפונים למשרדי האגף - 765 פניות להתנדבות, מתוכם שובצו 680 מתנדבים מערים וקיבוצים במשימות שונות באזור הדרום - בתי חולים ומרפאות, מוסדות חינוך, במקלטים, בחלוקת מזון וליווי קשישים - באזורי נחיתת טילים ופצמ"רים.

 

יואל מרשק, רכז האגף סיפר השבוע כי עבודת המטה באגף המשימות זכתה לשבחים רבים מפיקוד העורף ומערים בהם פעלו המתנדבים. השבוע ביקשו אנשי אגף המשימות להודות לכל המתנדבים, תוך "הבעת תקווה שזו תהיה המלחמה האחרונה, ואם ניקרא שוב, אזי נתייצב שוב בכל כוחנו כי "אין לנו ארץ אחרת".

 

לאתר אגף המשימות - שם יש מכתבי תודה ליואל מרשק על פעילותו למען יישובי הדרום
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים