מנגנים ביחד - בחנוכה היו 2 קונצרטים משותפים של נגני תזמורת "בני הקבוצים" עם נגני התזמורת הקאמרית הקיבוצית
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

מנגנים ביחד

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 1.1.2009

 

יעקב אבנט ובנו
 קהל רב של אוהדים ושוחרי מוסיקה נהר בחנוכה לשני קונצרטים בהם הופיעו הנגנים הצעירים של תזמורת "בני הקבוצים" יחד עם נגני התזמורת הקאמרית הקיבוצית. 60 נגנים על במה אחת.

 

הקונצרטים-  ביקום ובמזרע, בניצוח ירון גוטפריד, היוו המשך למפגש מוסיקלי ראשון שנערך לפני שנה בין שתי התזמורות. נוסף לשילוב הבין-דורי גם שילוב בין-משפחתי מרגש: נגן הקונטרבס הצעיר ינאי אבנט הוא בנו של נגן הוויולה הוותיק של התזמורת הקאמרית הקיבוצית יעקב אבנט. נגנית הפגוט הצעירה היא בתה של נגנית הוויולה מרינה זיסקינד. 

 

זה גם היה מפגש נגינה מפרה של מורים-תלמידים: שתי נגניות קרן צעירות ניגנו לצד מורתם - נגנית הקרן הראשית של התזמורת רותי ורון, ונגניות הכינור הצעירות ניגנו לצד מורתם מרינה זיסקינד.

 

הסולן שכבש את לב הקהל היה ישי רובין, פסנתרן מחונן, נכד לחבר יקום דוד הירש ובנם של שלומית (הירש לשעבר) ובעלה טדי. ישי, זוכה תחרויות פסנתר יוקרתיות, הפליא לנגן את הקונצ'רטו מס 3 לפסנתר ותזמורת מאת בטהובן וזכה לתשואות הקהל.

בנוסף נוגנו בחן רב קטעים מתוך "פר גינט" מאת המלחין אדוארד גריג.

 

החיבור בין התזמורת הבוגרת המקצוענית לבין נגני התזמורת הצעירה מהווה את  גולת-הכותרת של סדנאות האימון שעוברים הנגנים הצעירים בכמה ימי אימון מרוכזים, ומעניק להם הזדמנות ואתגר להתנסות בנגינה לצד נגנים מקצועיים ולעמוד בסטנדרטיים גבוהים של ביצוע מול קהל.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים