נדחה מסע תלמידי יב לדרום ולעוטף עזה, שהיה צריך להתחיל ב 28/12 , לאור המצב הבטחוני
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

‏2008‏-12‏-27

 

1500 תלמידים ומדריכים מקיבוצים ומושבים היו אמורים לצאת למסע קרבי בדרום ובעוטף עזה מ-28/12 עד 31/12. המטרות: עידוד קצונה, תרומה לחברה, והיכרות עם גבול מצרים. ייפגשו עם שר הביטחון וקצינים בכירים, תושבי היישובים, וילמדו על שסעי החברה הישראלית

 

המסע נדחה בחודש לאור המצב ביטחוני

 

גם השנה, למרות מצב הלחימה באזור עוטף עזה, התכוננה התנועה הקיבוצית להוציא במהלך חופשת חנוכה (28/12-31/12) את "מסע יב" בו ישתתפו 1500 בני נוער ומדריכים, דרומה. מטרות המסע הן עידוד לשירות משמעותי בצה"ל, עידוד יציאה לשנת שירות, היכרות עם אזור הדרום ועוטף עזה, ולימוד שסעים ומחלוקות בחברה הישראלית.

 

יואל מרשק, רכז אגף המשימות ומארגן המסע אומר ששימת דגש מיוחדת תהיה השנה לעידוד הליכה לפיקוד, במסגרת רצוננו להשפיע על דמותו של צה"ל ובתוך כך על החברה הישראלית. עידוד גיוס לחיל השריון ולחטיבת כפיר, ועידוד בנות ליציאה לקצונה, תגובה לסקר שהראה לאחרונה על קיטון משמעותי בהתנדבות בנות קיבוץ לצאת לקצונה בצה"ל.

 

ראשית המסע בבה"ד 1 - בית הספר לקצינים- בו תיערך שיחה עם המפקד, אל"מ אהרון חליבה, צפייה בתרגילי צוות, וחוגי דיון עם צוערים בקורס קצינים. בסוף היום, ליד המדורה - פגישה עם שר הביטחון, אהוד ברק.

 

בארבעת ימי המסע ינועו משתתפיו 150 ק"מ על אופניים צמוד לגדר המערכת לאורך גבול מצרים (ציר פילדלפי הדרומי) מאזור הר חריף, דרך קדש ברנע, בארותיים, ניצנה, נחל לבן ויסיימו בכרם שלום, ילונו תחת כיפת השמיים, ישמעו סיפורי מורשת קרב, ויבקרו בתחנות הסברה על זכויות אדם ואזרח, זכויות בני נוער עובדים, פליטי דרפור, מאבקם של חקלאים פלשתינים בשומרון, מאבק בנגע הסמים, שוויון בנטל הגיוס לצה"ל, ערביי ישראל, סחר נשים, עולמם של נכים ובעלי צרכים מיוחדים, מערכת החינוך ומצב הקיבוצים. בין תחנה לתחנה, יבקרו הרוכבים ב"יריד שנת השרות" בו יוצגו להם 70 אפשרויות להתנדבות אם יבחרו לעשות שנת שרות במסגרת אגף המשימות.

 

סיום המסע בטקס לשלום ליד קיבוץ כרם שלום, בהשתתפות נעם שליט, מזכיר התנועה הקיבוצית, זאב (ולוולה) שור, ח"כ אבו וילן, ראש מועצת אשכול, חיים ילין, ונציגי הקיבוץ.

 

פרטים ותיאום סיקור: יואל מרשק 052-2465474

 

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים