מבזק ידיעות
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

מבזק ידיעות

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 30.11.2008

 

שיוך חוזי בדגש על יישום: יום עיון משותף למצפן ומשרד שלמה כהן ושות'. הכנס (יום שני 8.12.08 משעות הבוקר בשפיים) ידון בהליכי קבלת ההחלטות האם לעסוק בשיוך חוזי או שיוך קנייני ובמכלול ההיבטים היישומיים בהם עוסקים מי שהחליטו לפעול לשייך את זכויות החברים בדירותיהם על דרך של שיוך חוזי.

מצפן - חברה בע"מ בבעלות התנועה וברית פיקוח - היא ממשיכתו של המטה לשיוך דירות. בין מטרותיה חיזוק ושמירת הקשר הערכי בין חברי האגודה והנכסים הקרקעיים שלה. שמוליק דודאי, מנהל מצפן, מסביר כי בכנס יושם דגש על העברת ניסיון רב שנצבר מ"השטח" - מהלכים המבוצעים על ידי קיבוצים ובעלי תפקיד המלווים תהליכים אלו. עופר אדר (געתון), יסביר מהו תהליך שיוך חוזי בקיבוץ, עו"ד איתן ניר על היבטים משפטיים בשיוך החוזי, עו"ד מיכה דרורי על המלצות התנועה בנושא שיוך חוזי, ובארי הולצמן על שיוך דירות למרות הקשיים החיצוניים. הרצאות נוספות על שיוך חוזי והיבטי מיסוי ומימון, ופאנל בו יציגו קיבוצים מודלים של שיוך חוזי.

  

רוקדים לזכרו של יאיר שפירא: 33 שנים עברו מאז החלה מסורת קיומו של כנס לזכרו של יאיר שפירא, בן קיבוץ גבעת-עוז, שנפל במלחמת יום הכיפורים בקרב על החרמון. יאיר היה בן 21 בנפלו, רקדן ויוצר בלהקת המחול הקיבוצית ובלהקת בת-שבע. בכנס, לו שותפה קרן חבצלת מאז ראשיתו, ישתתפו תלמידים בכיתות יא'-יב' באולפני המחול האזוריים. הכנס יתקיים ביום רביעי 17.12.08 באולפן האזורי למחול, עמק המעיינות (בקעת בית-שאן) ובאולם הקימרון, מהשעה 10:30 ולאורך כל היום. בשעה 17:00 טקס ובו פרסים לזוכים- השנה אלה הם עמית מרציאנו – רקדן להקת המחול הקיבוצית, ורייצ'ל אוסבורן - רקדנית להקת בת-שבע.

מטרות הכנס הן חיזוק הקשר בין תלמידי המחול מאזורי הפריפריה בהתיישבות העובדת, והעלאת הרמה המקצועית בהיבטים שונים בתחום המחול.

 

על הבמה: מקהלת הקיבוץ הארצי הוזמנה להשתתף בסדרה הווקאלית עם התזמורת הסימפונית ירושלים - רשות השידור, בניצוחו של סטנלי ספרבר, כך מסר משה הראל, מנהל התזמורת.

עוד משתתפות בסדרה המקהלה הקאמרית שליד האקדמיה ירושלים והמקהלה הקאמרית של אורטוריו ירושלים.

בתוכנית: יוהן סבסטיאן באך "מגניפיקט", מנדלסון סימפונה מס' 2 "שיר תהילה".

תאריכי הקונצרטים: 3.12.08 באולם הנרי קראון ירושלים, 4.12.08 במשכן לאמנויות הבמה תל–אביב.

 

בגלריית הקיבוץ: חצי  מֶגָה זיכרונות. בתערוכתה (28.11.08 – 26.12.08) של נועה בן נון מלמד מוצגים צילומים מינימליסטיים הלקוחים מעולם המציאות, אך מעמידים בספק את קיומו. עדשת מצלמתה משוטטת בחללי הבית, הריקים מאדם, ומתמקדת במצעי מיטה, טפט קיר, קצוות וילון ומראה מחלון.

במהלך תערוכה זו הגלריה תהיה פתוחה גם בימי שבת בין השעות: 11:00 – 14:00.

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים