השר הרצוג ומנכ"לית המוסד לביטוח לאומי השיקו מסלול סיוע לבתי סיעוד בקיבוצים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

השר הרצוג ומנכ"לית המוסד לביטוח לאומי השיקו מסלול סיוע לבתי סיעוד בקיבוצים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 25.11.2008

 

השר הרצוג עם ולוולה, מזכיר התנועה

בכנס ההסבר השתתפו 130 נציגי קיבוצים

 

בכנס שנערך השבוע בבית התנועה בתל-אביב, בארגון יעל אייזנר וארנה זמיר, מהמחלקה התנועתית לבריאות ורווחה, נמסר על פתיחתו של מסלול סיוע חדש - בתשתיות וציוד- לבתי סיעוד "משפחתיים" בקיבוצים.

 

בדברי ברכה שנשא בפתיחת הכינוס, בו השתתפו 130 נציגי קיבוצים, אמר יצחק (בוג'י) הרצוג, השר לענייני רווחה ושירותים חברתיים, כי משמעות המסלול החדש היא שלראשונה גם בית סיעוד משפחתי בקיבוץ יוכל ליהנות מתמיכת הקרן לקידום תוכניות סיעוד של הביטוח הלאומי. מדובר בצעד היסטורי, אמר, שיש בו התחשבות במאפייניה הייחודיים של ההתיישבות החקלאית בישראל, שאנשיה הקריבו רבות למען המדינה. כעת, אנו נרתמים למען תתאפשר להם הזכות לזקנה בכבוד בתוך הקיבוץ בו הם חיים עשרות חיים.

 

מזכיר התנועה, ולוולה, אמר כי הטיפול בקשיש היה והינו ממאפייניו הבולטים של הקיבוץ. במהלך הזה ביקשנו לאפשר לקשיש שנתן את כל חייו בתוך הקיבוץ יוכל לחיות בבית סיעוד ראוי בקיבוץ גם בעת זקנתו.

 

מנכ"לית המוסד לביטוח לאומי, אסתר דומיניסיני, ציינה בראשית דבריה כי אין מקום לחשש- המסלול ימומש עבור קיבוצים ללא קשר לזהות השר העומד בראש המשרד הממשלתי לעניינים רווחה ושירותים חברתיים. היא אמרה כי מדובר ביום חג, והסבירה כי בתי סיעוד משפחתיים פועלים מתוקף הרחבת ההגדרה של מושג המשפחה בחוק הפיקוח על המעונות, והם מיועדים לחברי הקיבוץ וקרובי משפחתם (בדרגה ראשונה) ולעוד שניים שאינם חברי הקיבוץ. דרי הבית הסיעודי המשפחתי מבחינת הרשויות הם כ"אדם בביתו" ועל כן זכאים לגמלת סיעוד של הביטוח הלאומי. עד כה לא הייתה דרך לקבלת סיוע ציבורי בשיפור התשתיות וציוד בבתים אלה. עתה יוכלו קיבוצים עם בית סיעודי משפחתי לפנות לקרן לקידום תוכניות סיעוד בביטוח הלאומי לקבלת תמיכה בשיפוץ המבנה והציוד בו, לפי העיקרון של "שקל מול שקל".

 

המשך הכנס כלל הרצאות והסבר מקצועי של מנהלי אגפים ומחלקות במוסד לביטוח לאומי ובמשרד הרווחה.

 

לאתר מחלקת בריאות ורווחה

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים