גם זה קרה השבוע באגף המשימות
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

גם זה קרה השבוע באגף המשימות

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 11.11.2008

 

מימין: יואל מרשק ותא"ל נועם טיבון

דרכי נועם: אגף המשימות מבקש להרחיב פעילות בהכנת הנוער בקיבוצים לשירות משמעותי בצה"ל. בשבוע שעבר נערכו שני כינוסים בהשתתפות אלוף (מיל.) אלעזר שטרן, לשעבר מפקד משאבי אנוש בצה"ל, ותא"ל נועם טיבון, מפקד אוגדת יהודה ושומרון, עם 80 מדריכי נעורים ומדריכים בתנועות הנוער, מקיבוצים שונים.

 

המפגש עם טיבון היה סוער ומעניין, לדברי כמה משתתפים. נועם ענה לשאלות בנושא התנהגות צה"ל בשטחים, ציפיות צה"ל מבני הקיבוצים, ישיבות ההסדר ועתיד הנח"ל. במפגש עם שטרן התמקדה השיחה באי - שוויון השורר כיום בנושא נטל השירות, לאור פטור שניתן לערבים וחרדים, תקופת שירות קצרה של בני ישיבות ההסדר ומסלול הנח"ל.

 

לדברי יואל מרשק, מרכז האגף, חשיבות המפגשים להנהגות תנועות הנוער ולמדריכים היא שמיעה ממקור ראשון - קציני צבא בכירים - את עמדת "המערכת" בסוגיות הנמצאות במרכז סדר היום הציבורי. בשתי הפגישות הפצרנו בקצינים להיאבק על שמירת החוק בשטחי יהודה ושומרון, להגן על תושבים חסרי ישע, ולשמור על צה"ל כצבא העם. נושא שעלה הוא עצמאותו של הנח"ל כפי שהוא היום, ובו נתגלעה מחלוקת עם שני הקצינים.

 

3000 מי יודע: מחר, יום שישי, יחל "מרתון" שלושה ימי עבודת גיזום עצי זית סמוך לכפר הפלשתיני בורין בשומרון. על כך הוחלט בפגישת פעילי ארגונים המסייעים לחקלאים פלשתינים עם ראש המועצה המקומית. המטרה, דברי מרשק, היא טיפול נמרץ להצלתם של 3000 עצים שנשרפו, ככל הנראה במסגרת מאבקי המתנחלים נגד החקלאים הפלשתינים. העצים הם בני 40-50 שנים. משטרת ישראל וצה"ל פתחו בחקירה לגלות זהות המציתים.

 

מתנדבים לעבודת הגיזום מוזמנים להירשם במשרדי האגף 03-6925398.

 

מגן שמואל ליצהר: פעילות נוספת בשטחים היא מפגשי נוער. מדריכים מקיבוצים במנשה ובשרון עם נוער יצהר ואיתמר. במפגש הכנה סוכם על מפגש 50 מכל צד. המטרה, בידוד הקיצוניים, וגם "ללמוד להכיר ולהתוודע לאנשים עם עמדות והשקפת עולם שונה, מתוך דיאלוג ושיח תרבותי ושלילת אלימות.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים