בשורה: המוסד לביטוח לאומי יעניק סיוע לבתי סיעוד "משפחתיים" בקיבוצים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

בשורה: המוסד לביטוח לאומי יעניק סיוע לבתי סיעוד "משפחתיים" בקיבוצים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 11.11.2008

 

במחלקה התנועתית לבריאות ורווחה בישרו השבוע בגאווה על פריצת דרך עבור בתי הסיעוד המשפחתיים בקיבוצים

 

בעבודה משותפת של משרד הרווחה, הביטוח הלאומי, ומחלקת הבריאות והרווחה בתנועה נבנתה תשתית לתמיכת הקרן לקידום תוכניות סיעוד של הביטוח הלאומי בבתי הסיעוד המשפחתיים.

 

כידוע עד כה סייעה הקרן במימון בנייה, שדרוג וציוד של בתים סיעודיים הפועלים ברשיון משרד הבריאות בלבד. עתה נפתחה אפשרות לקבלת סיוע דומה עבור בתי הסיעוד המשפחתיים בקיבוצים.

 

מסבירות יעל אייזנר וארנה זמיר: בתי סיעוד משפחתיים פועלים מתוקף הרחבת ההגדרה של מושג המשפחה בחוק הפיקוח על המעונות, והם מיועדים לחברי הקיבוץ וקרובי משפחתם (בדרגה ראשונה) ולעוד שניים שאינם חברי הקיבוץ. דרי הבית הסיעודי המשפחתי מבחינת הרשויות הם כ"אדם בביתו" ועל כן זכאים לגמלת סיעוד של הביטוח הלאומי. עד כה לא הייתה דרך לקבלת סיוע ציבורי בשיפור התשתיות וציוד בבתים אלה. עתה יוכלו קיבוצים עם בית סיעודי משפחתי לפנות לקרן לקידום תוכניות סיעוד בביטוח הלאומי לקבלת תמיכה בשיפוץ המבנה והציוד בו, לפי העיקרון של "שקל מול שקל". ועדה מיוחדת דנה והגדירה קריטריונים למתן התמיכה, ואלה יפורטו בכנס ההשקה של התוכנית החדשה שיתקיים בבית התנועה ב 25/11/2008 במעמד שר הרווחה יצחק (בוג'י) הרצוג. בכנס זה נדון גם בסיוע לבתים הפועלים ברשיון משרד הבריאות, כולל בתחום המיגון. נציגי כלל הקיבוצים עם בתים סיעודיים מוזמנים ליום זה ללמידה, וניצול חלון הזדמנויות זה. מחלקת הבריאות והרווחה מודה לשר הרצוג על תמיכתו הנמרצת בפרויקט.

 

זקנה מיטבית בקיבוץ

 

לכנס מוזמנים מנהלי קהילה, מזכירים, מרכזי משק, מנהלי בריאות ורווחה, ומנהלי בתי סיעוד. בכינוס יוסבר אפיק הסיוע כמו גם הסבר על אפיקי סיוע נוספים של הביטוח הלאומי למען רווחתם של חברי הקיבוצים. אורחי הכינוס, הרצוג ואסתר דומיניסיני, ומזכיר התנועה הקיבוצית, ולוולה, יפתחו בברכות למשתתפים. אחריהם הרצאות על "זקנה מיטבית בקבוץ" (יעל אייזנר), סיוע המוסד לביטוח לאומי בפתוח תשתיות לקשישים בקבוצים (אורנה בר, מנהלת קרן סיעוד), פאנל שאלות ותשובות עם ברנדה מורגנשטיין, מנהלת אגף פתוח שירותים, המוסד לבטוח לאומי, מרים בר גיורא, מנהלת השירות לזקן, משרד הרווחה והשירותים החברתיים, אסתר רייס, מנהלת אגף זקנה וסיעוד, המוסד לבטוח לאומי, שרה לוי, אחראית ארצית על סיעוד וגריאטריה, משרד הבריאות, ארנה זמיר, מנהלת תחום זקנה, התנועה הקיבוצית, ואורנה בר, מנהלת קרן סיעוד, המוסד לבטוח לאומי.

 

ההרשמה לכנס תתבצע עד תאריך 18.11.08 באמצעות מזכירות אגף חברה בתנועה הקיבוצית באמצעות פקס מספר: 03-6925381 או בדוא"ל : eti@tkz.co.il

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים