חשיפה לצפון - שותפות בין חברת "כוונים נוספים" של קיבוץ צרעה ל"עמק ת.ל.מ" מקבוצת עמל סיעודית ומשקי הקיבוצים. יפעלו במכללת אורנים, ויעסקו במיון, אבחון וליווי נקלטים בקיבוצים ומושבים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

חשיפה לצפון

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 4.11.2008

 

שותפות בין חברת "כוונים נוספים" של קיבוץ צרעה ל"עמק ת.ל.מ" מקבוצת עמל סיעודית ומשקי הקיבוצים. יפעלו במכללת אורנים, ויעסקו במיון, אבחון וליווי נקלטים בקיבוצים ומושבים

 

התרחבות מספר הלקוחות בצפון הארץ הוביל את חברת "כיוונים חדשים" שבבעלות קיבוץ צרעה לשיתוף פעולה עם עמותת עמק ת.ל.מ והקמת שלוחה שתעסוק בסיוע לקיבוצים ומושבים בקליטת חברים חדשים, איתור ומיון מועמדים לחברים, וליווי היישובים בתהליך הקליטה.

 

מכון "כוונים נוספים" נוסד לפני 14 שנה על ידי חנה קרני, חברת קיבוץ צרעה, פסיכולוגית חברתית-תעסוקתית בעלת ניסיון רב בתחום. כיום כבר פועל המכון כמרכז חברתי- תעסוקתי ומרכז לאבחון וטיפול בילד, כשקרני ממשיכה לנהל את המרכז החברתי-תעסוקתי, הפועל ברמה ארצית, ועורך עבור קיבוצים ומושבים מבדקי התאמה למועמדים לקליטה, הערכת עובדים ומבחני התאמה לעבודה- הן בתחום העסקי והן בתחום החברתי וייעוץ והכוונה בבחירת מקצוע.

 

עמק היא שותפות של חברת עמל סיעודית ומשקי הקיבוצים, ות.ל.מ היא עמותה שהוקמה על ידי התנועה הקיבוצית לפני 50 שנה במטרה לתת טיפול פסיכולוגי, ייעוץ ואבחון כמענה לצרכי החברה הקיבוצית ומוסדותיה. כיום נותנים תשעת סניפי החברה שירותים לכלל הציבור. סניף אורנים הינו הוותיק והגדול ביותר ובו כ-23 מטפלים, ומאז שנת 1979 פועל במסגרת ת.ל.מ כמרכז הכשרה והשתלמויות.

 

התאמה, מיון והערכה

 

את ההחלטה לחבור יחד מסבירה חנה קרני: "פעילותנו התרחשה עד היום בקיבוץ צרעה, אולם לאור דרישה מקיבוצים ומושבים מאזור הצפון, חיפשנו דרך להגיע גם אליהם. היה חשוב לנו למצוא גוף ותיק שיהיה בעל מוניטין מקצועי וחיבור להוויה הקיבוצית. מצאנו את ת.ל.מ כעונים על הדרישות הללו, ויישום שיתוף הפעולה הוא באמצעות שלוחה חדשה בסניף ת.ל.מ. באורנים. ב-24 לנובמבר נערוך יום עיון ראשון בנושא מבדקי התאמה, מיון והערכה בקליטה ביישובים, ובו נסביר מגוון שיטות, ביניהן חדשות, העומדות ככלי עזר לועדות הקליטה.

 

מי קהל היעד שלכם?

 

אנחנו מכוונים אל המזכירים ומרכזי ועדות הקליטה בקיבוצים ובמושבים, העוסקים בשאלת העתיד הדמוגרפי של יישובם ומתלבטים איך לבחור את האנשים המתאימים ביותר לאופי של אותו היישוב. לכל יישוב המאפיינים הייחודיים לו, קיבוץ שיתופי שונה מקיבוץ מתחדש ושניהם שונים ממושב. תפקידנו להכיר היטב את היישוב, להבין ולמקד את הציפיות מהמועמדים לקליטה, לגבש קריטריונים לאבחון, ולהעביר סדנאות בנושאי מיומנות ראיון. לאחר סיום תהליך הקליטה, אנו מקפידים על עריכת מעקב אחר היישובים שעבדו עמנו, לצורך ביקורת, מעקב, שיפור וייעול תהליכי האבחון והקליטה.

 

ביום עיון, סנונית ראשונה לשיתוף הפעולה, שיתקיים ב-24 לנובמבר במכללת אורנים, בנושא "אפשרויות שונות של מבדקי התאמה למועמדים לקליטה ביישובים" יתקיים הסבר ודיון על הנושא בהנחיית חנה קרני, וכמו כן יתקיימו גם הרצאות של מוקי צור - "אדם חדש בא לקבוצה": לאה שלם, מנהלת היחידה להתיישבות - "תפקיד ועדת קליטה"; והגר קוניאל - "חברה במעבר - היבטים רגשיים בקליטה".

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים