"פרויקט חולית" של השוה"צ ישווק לתנועות נוער נוספות
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 "פרויקט חולית" ישווק לתנועות נוער נוספות 

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 28.10.2008

 

 

מזכירות התנועה בסיור בחולית
צפי: מספר החניכים-סטודנטים יוכפל בתוך שנתיים. כך נמסר לראשי הסוכנות היהודית והתנועה הקיבוצית שביקרו במקום

 

"הכפלת כמות חניכים-סטודנטים מחו"ל ושיווק הפרוייקט לתנועות נוער נוספות" זו המטרה שהציגו אנשי קיבוץ חולית וראשי תנועת השומר הצעיר העולמית, בעת ביקור שערכו בקיבוץ ראשי הסוכנות היהודית, התנועה הקיבוצית, מועצת אשכול, והחטיבה להתיישבות.

 

"הפרוייקט" המשותף, לקיבוץ הקטן (אוכלוסייה של 130 נפשות), תק"ם לשעבר, לתנועת הנוער של הקיבוץ הארצי לשעבר, החל בראשית 2007 ביוזמת מזכירי התנועה הקיבוצית, שנחלצו למצוא "קיבוץ יעד" לקליטה בישראל של בוגרי התנועה העולמית של השומר הצעיר, והקמת מרכז חינוכי- לימודי לחניכים ממגוון מדינות שיבואו לנגב לתקופת זמן, ילמדו ויכירו את ישראל ואולי אף יעשו עלייה. להצלחת הפרוייקט, שכלל שיפוץ מבנים בקיבוץ למגורים, הקמת מרכז לימודי חינוכי - חברו הסוכנות היהודית, מועצת אשכול, התנועה הקיבוצית, החטיבה להתיישבות, קיבוץ בארי, מכללת ספיר, מכון חקר ערבה וק.ק.ל.

 

ממקסיקו באהבה

 

"הסנונית" הראשונה הייתה קבוצה של שמונה בוגרים ממקסיקו ומברזיל שבאו להתגורר בחולית. כיום לומדים בכיתות המרכז הלימודי 67 סטודנטים - שמוצניקים ממדינות בדרום אמריקה ואירופה. אלה לומדים סוגיות בכלכלה וחברה, בדגש על עשייה אלטרנטיבית למען החברה בישראל - זו מומשה בקייטנות בקיץ עם ילדים אתיופים ועם ילדי פליטים סודנים בתל אביב, גינון בעיר שדרות ובקיבוצים בנגב, פעילות עם "גיל הזהב" במועצת אשכול, שיקום הנוי בחולית וצביעת מבנים.

 

סמל לאיחוד התנועות

 

משלחת ראשי הסוכנות היהודית, התנועה הקיבוצית, מועצת אשכול והחטיבה להתיישבות ביקרה בחולית וחזתה במימוש הפרויקט שהוצג על ידי חזי עינת, מזכיר חולית, עלי וורבוף, אחראית על הקשר עם השומר הצעיר, וג'יימה פוקס-בר, מזכ"ל השומר הצעיר העולמית. השלושה דיווחו על כוונה להכפיל את כמות החניכים במרכז הלימודי עם חניכי הבונים דרור, החלוץ למרחב, הנוער הציוני, חזית הנוער ויהודה הצעיר.

 

מזכירי התנועה הקיבוצית וראש מועצת אשכול שיבחו את הפרוייקט, ואת התאוששותו של קיבוץ חולית - מבחינה דמוגרפית, מבחינת חזות הקיבוץ והשמחה השורה בו, והדגישו את חשיבות הפרוייקט לאיחוד התנועות, לחיזוק יישוב בעוטף עזה, וככלי לחיבור בני נוער מקהילות יהודיות בעולם עם מדינת ישראל. זאב ביילסקי, יו"ר הסוכנות היהודית, אמר כי הוא נרגש מהעשייה הציונית של מובילי הפרוייקט והחניכים. לדבריו, שיתוף הפעולה בין הגופים התומכים בפרוייקט ימשיכו לקדם את חולית, גם באמצעות יצירת פתרונות יצירתיים למגורים עבור החניכים.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים