הצצה לשוק - כנס מנהלי מש"א: תעסוקת חברים בגילאי 50 ומעלה

הצצה לשוק

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 26.8.2008

 

אילנה נאור

כנס מנהלי מש"א: תעסוקת חברים בגילאי 50 ומעלה

 

הכנס החמישי למשאבי אנוש בקיבוצים ובתעשייה הקיבוצית יתקיים ב-15 בספטמבר במלון קיבוץ מעלה החמישה. מארגני הכנס הם אילנה נאור, מנהלת היחידה למשאבי אנוש בתנועה הקיבוצית, ורוני בוכמן, מנהל תחום הדרכות באיגוד התעשייה הקיבוצית. השניים יעלו את הנושא המרכזי בכנס - תעסוקת חברי קיבוץ בני 50 ומעלה, ופנסיונרים - שנבחר לאחר שיחות עם מנהלי מש"א מקיבוצים רבים, ועם חברי קיבוץ שהעלו את הצורך לליבון הנושא בכנס תנועתי.

 

בכדי ללמוד את היבטי הנושא הוזמן סקר שיבוצע על ידי חברת "ניתב" ובאמצעותו ניתן לקבל תמונת מצב על המציאות בקיבוצים. את המידע, לאחר עיבוד ופילוח הממצאים, נמסור בכנס, כולל בדיקת פתרונות אפשריים, הסבירו בוכמן ונאור. מספר שאלות יישאלו בסקר ויידונו בכנס, ביניהן האם אכן קיים קושי תעסוקתי בקבוצות הגיל - לקראת ולאחר גיל פנסיה, מהו אחוז הלא-מועסקים באוכלוסייה זו, האם הנושא מעסיק את הנהלת הקיבוץ, מהן דרכי ההתמודדות עם הנושא והאם יש פתרונות מערכתיים, האם קיימת בקיבוץ מדיניות לגבי העסקה או פרישת פנסיונרים.

 

הסקר נשלח למנהלי מש"א בקיבוצים ובמפעלי תעשייה קיבוציים. "ככל שיתקבלו יותר תשובות, התמונה של מצב שוק התעסוקה של חברים שצלחו את גיל 50 או נמצאים לאחר גיל פרישה תהיה אמינה יותר, ונוכל להצמיח פתרונות ויישומים, בנושא שמעסיק כה רבים בקיבוצים, הסבירה אילנה נאור השבוע.

 

לאתר היחידה למשאבי אנוש

לאתר איגוד התעשייה הקיבוצית

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים

מסמכים אחרונים במדור דוברות של התנועה הקיבוצית

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים