אהדה לפרט - יום עיון: הבטחת צורכיהם של בעלי צרכים מיוחדים והשפעת 'השינוי' על בעלות רכוש הפרט

אהדה לפרט

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 12.8.2008

 

יום עיון: הבטחת צורכיהם של בעלי צרכים מיוחדים, והשפעת 'השינוי' על בעלות רכוש הפרט

 

שני נושאים יעמדו במרכז יום עיון של אהדה והמרכז התנועתי לשיקום - הבטחת צורכיהם של החברים והתלויים בחברים וביטויים בתקנונים המתעדכנים של הקיבוצים, והשלכות השינוי באורח החיים הקיבוצי על צוואות וירושות ובעלות על רכוש הפרט.

 

בנושא המורכב - מערכת האיזונים בין החבר לקיבוץ המתחדש - ירצו עו"ד יעקב אברהמי, מהמחלקה המשפטית של התנועה הקיבוצית, ועורכי הדין שלמה כהן ורז אייזן. בהמשך יתקיים פאנל בהשתתפות מזכיר התנועה, ולוולה, ובהשתתפות צבי מנבר, מנהל המרכז לשיקום, יוסי חלבי, מנהל המוסד לבוררות וגישור, ואבשלום דולב. עו"ד תורה שרייבר תנעל את הכינוס עם הרצאה בנושא השפעות השינוי, לרבות שיוך דירות ונכסים, צוואות וירושות.

 

גדעון פלס, מנהל אהדה - ארגון הורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים - אמר כי קיימת נטייה של עורכי דין והנהלות קיבוצים להיצמד לרף התחתון שנקבע בתקנות הסיווג, בעניינים של ערבות הדדית, גם במצבים בהם היכולת היא גבוהה בהרבה. לנושא דחיפות גבוהה בשל הדרישה מן הקיבוצים להגיש בהקדם את התקנונים לאישור 'הרשם'. בחלק מן המקרים הקיבוצים נוטים להחליט על שינויי התקנון טרם קבלת חוות הדעת של המחלקה המשפטית בתנועה, ולהגיש לתנועה רק בדיעבד. נושא נוסף הוא השלכות השינויים בקיבוצים על עניין צוואות וירושות וגם בנושא זה נביא עדכונים. קהל היעד הוא הורים, בני משפחה ובעלי תפקידים בקיבוץ ובתנועה. יום ג', 9/9 מהשעה 9:30, אולם מספר 70 ב'סמינר הקיבוצים' בתל-אביב. ניתן עדיין להירשם אצל אפרים שטרן מקיבוץ גונן בטלפון בית-04-6955184, דוא"ל.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים

מסמכים אחרונים במדור דוברות של התנועה הקיבוצית

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים