מחופי תל-אביב לבית לוחמי הגטאות - ביום ג': מאות תיירים יהודים מצרפת ישתתפו בעפיפוניאדה ססגונית לזכרו של יאנוש קורצ'אק

מחופי תל-אביב לבית לוחמי הגטאות - ביום ג': מאות תיירים יהודים מצרפת ישתתפו בעפיפוניאדה ססגונית לזכרו של יאנוש קורצ'אק

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 10.8.2008

 

מאות תיירים צרפתיים השוהים בישראל יגיעו מחרתיים ללוחמי הגטאות: יעשו היכרות עם הגליל המערבי והיישובים, עם מורשת יאנוש קורצ'אק, ויבנו עפיפונים אותם יטיסו לשמיים במטס מרהיב. בניית העפיפונים תחל בשעה 13:00. העפתם מהשעה 14:30

 

לאחר ביקורו השני בארץ ישראל, בשנת 1934, כותב הרופא היהודי יאנוש קורצ'אק, שהפך למחנך נודע ומנהל בתי יתומים בוארשה, דווקא על עפיפונים. "הייתי רוצה להיות גבוה כמו העפיפון הזה... כל ילד וילד חייב שיהיה לו עפיפון", הדגיש, והסביר שהעפיפון מסמל חופש, היעדר גבולות, יכולת לעוף ולחלום על עולם יפה ושקט..." (דת הילד, 202).

 

לזכרו של קורצ'אק, שבחר להישאר עם חניכיו מבית היתומים וללכת עמם אל המוות במחנה ההשמדה טרבלינקה, ולהעצמת מורשתו, יקיימו אנשי בית לוחמי הגטאות ביום שלישי, 12/8, "עפיפוניאדה" בה יועפו לשמיים עשרות עפיפונים בשלל צבעים וצורות. המשתתפים באירוע יהיו אורחים חדשים בבית לוחמי הגטאות- תיירים יהודים מצרפת הגודשים בחודשי הקיץ את הערים וחופי הים בתל-אביב, אשדוד, נתניה והרצליה.

 

בבית לוחמי הגטאות מסבירים כי יזמו את האירוע בכדי להציע לתיירים הצרפתיים השוהים ממילא בישראל תכנים נוספים בעת שהותם בארץ - חשיפה לנופי הגליל המערבי, מידע על ראשית הציונות והקמת היישובים - לפני ואחרי הקמת המדינה, היכרות עם חזונו של יאנוש קורצ'אק ועם סיפורו של קיבוץ לוחמי הגטאות ומייסדיו, ניצולי השואה.

 

מורשתו החינוכית של קורצ'אק תחווה באמצעות בניית עפיפונים, עליהם ירשמו הילדים והוריהם את חלומותיהם בטרם יעיפו אותם לשמיים בעזרת הרוח מעל אקוודוקט המים ורחבת העצרת.

 

לפרטים ותיאום סיקור:

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית -  050-7677913

חדוה הדר, מנהלת אגף החינוך בית לוחמי הגטאות -  052-4599092

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים